4.02.2018

CP Çalışma Şartları/MaaşlarıCP Piliç ülkemiz de faaliyet gösteren beyaz et üreticilerinden biridir.1986 yılından beri sektörde varlığını devam ettiren CP'nin ülke genelinde iki kesimhanesi ve çok sayıda yem fabrikası bulunmaktadır.

CP PİLİÇ ÇALIŞMA ŞARTLARI

Firma da günlük çalışma saati 8,5 saat olarak belirlenmiştir.Hafta da 1 gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da 14+2 gün şeklinde,yıllık izin hakkınız bulunmaktadır.Kesim hane çalışanları her hafta değişen vardiyalar ile istihdam edilmektedir.Satış mağazaların da çalışan personeller de aynı şekilde çalıştırılmaktadır.

CP PİLİÇ MAAŞLARI

CP Piliç de çalışan normal personellerin hepsi Asgari Ücret almaktadır.Bölüm ve birim şefleri bu ücretler dışındadır.Tabi maaşlar sadece bunun ile sınırlı değil.Yemek,Yol ücreti de firma tarafından karşılanmaktadır.Ayrıca yıl da 4 defa ikramiye hakkınız bulunmakta.Bunun yanında yakacak,okul ve yıllık izne çıkmadan önce izin ücreti yardımı yapılmaktadır.

Firma ayrıca fazla mesai yapmanız durumun da mesai ücreti vermektedir.Belirtmekte fayda var çalışan işçiler sendikal haklara sahiptir.

Maaşı kısaca özetlemek gerekirse: Maaş-Yol-Yemek-İkramiye ve Sendikal Haklar gibi bir tablo çıkmaktadır karşımıza.


Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda