8.03.2018

Coca Cola Tarihinde Bir İlkSektörün küresel içecek lideri Coca Cola,yıllardır değişmeyen bir geleneği sonlandırdı.İçinde az miktarda alkol olan içeçekler,ilk olarak Japonya'da market raflarında satışa sunuldu.

Dünyada en fazla tüketilen meşrubat olan Coca-Cola, 'alkopop' modasına kapıldı. Çok düşük oranda alkol içeren, meyve tadı eklenen gazoz benzeri içecekler olan alkopoplar, piyasada büyük rağbet görüyor.

Coca-Cola da Japonya'da alkollü kokteylle gazoz karışımı bir içecek olan, marketlerde alkollü içkiler bölümüne konulan ve peynir ekmek gibi satan Chu-Hi'den etkilendi. Tarifi hala sır gibi saklanan, logosu tüm dünyada tanınan bir ikon olan Coca-Cola'nın 130 yıllık alkolsüz geleneğini bozacak yeni içecek, ilk olarak Japonya'da piyasaya sunulacak.

Sadece Japonya'da Satılacak

Coca-Cola'nın Japonya kolu başkanı Jorge Garduño, pazarlarındaki belli bir tüketici kitlesi için mütevazi bir deneme yaptıklarını söyledi. “Daha önce düşük alkollü kategorisinde bir deneme yapmamıştık. Bu, temel alanımız dışında yeni fırsatları keşfetmeye devam ettiğimizin bir örneği.” diyen Garduño, yeni içeceği Japonya dışında satışa sunacaklarını sanmadığını belirtti.

Kadınlara Özel Çok Farklı Tadlar

Chu-Hi'nin alkol oranı yüzde 3-8 arasında değişiyor. Özellikle kadınlar arasında popüler olan Chu-Hi, Kirin, Suntory, Asahi gibi içecek devleri tarafından büyük çeşitlilik içinde üretiliyor, yüzlerce tadla yeni denemeler yapılmaya devam ediliyor.

Su Çay Alkol

Gazlı içeceklerin sağlığa zarralı olduğuna dair bilinç geliştikçe Coca-Cola da ürünlerini çeşitlendirme arayışına girdi ve daha önce de su ve çay markaları satın aldı.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda