8.03.2018

Zülfi Livaneli’ye Saygı EtkinliğiZülfü Livaneli’nin besteleri müzikseverlerle buluşuyor. Ender Sakpınar, şefliğini üstlendiği İstanbul Sinfonietta Orkestrası ile birlikte 5 Mayıs Cumartesi akşamı “Livaneli Ustaya Saygı Film Müzikleri ve Besteleri” konseri ile Volkswagen Arena’da sanatseverlerin karşısında çıkmaya hazırlanıyor.

Mayıs ayında gerçekleşecek konserde Livaneli’nin film müziklerinin yanı sıra Livaneli belgeselinin gösterimi de gerçekleşecek.Belgesel gösteriminden hemen sonra Zülfü Livaneli’nin şarkılarının çalınacağı bölümde ise Zülfü Livaneli, Ender Sakpınar şefliğinde üç eserini seslendirerek konuk olacak.

Ender Sakpınar

İstanbul Devlet Senfoni ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestralarının Orkestra Şefliği görevinin yanısıra, Avrupa’nın prestijli orkestralarından aldığı davetler üzerine yurt dışında konuk şef olarak Çek Filarmoni,Karlovyvary Senfoni, Berlin Kammer Filarmoni,Mittel Deutche Filarmoni, Euro Wien Sinfonietta, Kharkow Filarmoni, Silesian Filarmoni, Toranto Senfoni, Krakow Filarmoni, Stockholm Folk Opera, Upsala choir, Monterey Senfoni, Mexico Devlet Senfoni, Brescia/ Milano Festival Orkestrası, Sicilya Senfoni,San Remo Senfoni, Atina Radyo Filarmoni, Atina Senfoni gibi orkestralarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden satın alınabiliyor.

Volkswagen Arena Hakkında
Türkiye’nin yüksek sesli (amplified) canlı performans altyapısıyla donatılan ilk kapalı müzik ve gösteri merkezi Volkswagen Arena, toplam 6 bin 500 kişilik kapasitesiyle, dinamik, yenilikçi atmosferiyle rutini kıran deneyimlere ev sahipliği yapıyor. Volkswagen Arena, canlı performans uzmanlığıyla etkinliği, zaman ve mekan sınırlarının ötesine taşıyor.

UNIQ İstanbul’un içinde yer alan Volkswagen Arena gişelerinden fuayesine, vestiyerlerinden yeme-içme hizmetlerine, kilitli dolaplarına kadar her ihtiyaca cevap verebilen entegre bir sisteme sahip.Her deneyimin ruhuna hızlı adapte olabilen mimari yapısıyla mekan, oturmalı ve ayakta konser düzeninin yanı sıra çeşitli konfigürasyonlar ve kullanım alanlarıyla gerektiğinde bir buz pisti, konferans salonu, fuar alanı ya da uluslararası standartlarda bir basketbol sahası haline gelebiliyor. Volkswagen Arena bugüne kadar Darüşşafaka Doğuş’un Euroleague maçları, League of Legends turnuvası, Drone yarışları, Kristal Elma Festivali, Fazıl Say’ın Nazım Oratoryosu, Bob Dylan, Pink Martini, Pixies, Travis, Blondie, Jack White, Morissey, Hozier, Imany gibi dünyaca ünlü sanatçıların konserleri, Startup İstanbul, Zubizu Yılbaşı Alışveriş Günleri, Ice Age Live, Fuerza Bruta şovları gibi binlerce katılımcıyla gerçekleşen etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda