17.05.2018

HD İskender Çalışma Şartları/MaaşlarıHD İskender,bir çok ilimizde hızla büyüyen bir hazır yemek/gıda perakende zincirlerinden biridir.Firma kurulduğu ilk günden beri sürekli büyümesinin yanı sıra,marka değerini de oldukça yükseltmeyi başarmıştır.Şu an için ülkemizin her ilinde en az bir Avm'de bir adet HD İskender şubesi bulunmaktadır.

HD İSKENDER ÇALIŞMA ŞARTLARI

HD İskender'de günlük çalışma saati yasaların belirlediği şekilde 7,5 saattir.Çay ve yemek molanız bu saatlere dahil değildir.Molalarınız ile beraber mağazalarda geçireceğiniz,toplam süre 8,5 saati bulur.Haftada bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumunda,14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız bulunmaktadır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile çalışır.Vardiyalar sabahçı ve akşamcı şeklinde olur.Vardiya düzenini ve haftalık izin düzeninden birim şefiniz sorumludur.

HD İSKENDER PERSONEL MAAŞLARI

Bir çok gıda perakendecisinde olduğu gibi HD İskender'de de personel maaşları farklılık gösteriyor.Lakin eklemekte yarar firma da kıdem aldıkça ve göze girdikçe yükselmeye karşın maaşınız da buna paralel artmaktadır.

Firma da maaşlar mutfak ve servis personeli olarak ikiye ayrılmaktadır.Servis personellerinin maaşları Asgari ücret veya Asgari ücretten %20 daha fazla olabilirken,mutfak personelinin maaşları Asgari ücret,n %50 üzerine çıkabilmektedir.Bu arada servis personelinin aynı zaman da maaşları kadar bahşiş aldığını belirtelim.

Kısaca özetlemek gerekirse Maaş + Yemek + Bahşiş şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.Yöneticilerin maaşları ve çalışma saatleri farklıdır.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda