7.05.2018

Perakende Sektöründe Dev BuluşmaPerakendenin mağaza ekipmanları ve raf sistemleri alanında dünyanın sayılı firmaları arasında yer alan ÜÇGE ile perakende endüstrisi otomasyonu alanında dünya lideri konumunda olan ve inovasyona dayalı gelişmiş teknolojileri ile sektörün yeni standartlarını belirleyen Japon elektronik devi DIGI stratejik iş birliği kararı aldı.

Temsilciliğini yürüttüğü diğer markalarla birlikte DIGI’ nin Türkiye distribütörlüğünü de yürütecek olan ÜÇGE, DIGI’ yi Türkiye’deki her alanda temsil edecek.

Perakende sektörünün mağaza ekipmanları ve raf sistemleri alanında dünyanın sayılı firmaları arasında yer alan ÜÇGE ile kalite ve güvenilirlik üzerine inşa edilmiş olan tartım ve etiketleme ekipmanları dünyasının önde gelen şirketlerinden biri olan Teraoka Seiko arasında gerçekleşen iş birliği sözleşmesi ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras ve Teraoka Seiko Yönetim Kurulu Başkanı Kazuharu Teraoka tarafından ÜÇGE BOSB Ana Fabrikası’nda imzalandı.

4 Mayıs 2018 itibarıyla başlayan iş birliği ile ilgili açıklama yapan ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras: “ÜÇGE olarak DIGI ile stratejik öneme sahip iş birliğimiz Türkiye perakende sektörünün gelişimine yönelik çok önemli bir adım. Bildiğiniz gibi ÜÇGE Grup olarak Türkiye perakende sektörüne 41 yıldır hizmet veriyoruz. Mağaza ekipmanları, depo raf sistemleri, elektronik, e-ticaret, sektörel yayınlar ve organizasyonlar ile perakendenin her alanında sektörün çözüm ortağı konumundayız. Yüzde yüz yerli sermayeli bir firma olarak, perakende sektöründeki ilklerimiz ve yenilikçi ürünlerimizle sektörün gelişimine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktan büyük gurur duyuyoruz.

Gelişen organizasyon yapısında perakende sektörüne 8 ayrı şirketimizle hizmet vermeye devam etmekteyiz. Grup şirketlerimizden ÜÇGE Elektronik ile 25 yıldır perakendenin elektronik altyapısını kapsayan çözümlerle sektöre hizmet veriyoruz.

Perakende sektörünün hızlı gelişimine paralel olarak, sektörün şimdiki ve gelecekteki ihtiyaçlarını doğru analiz edip, kalite/fayda/fiyat dengesi ile birlikte en doğru çözümleri sunma gayesi içindeyiz. Perakende sektörünün gelişen ve farklılaşan ihtiyaçlarına en doğru ve en kapsamlı çözümleri sunma çabamız ve büyüyen hedeflerimiz doğrultusunda ÜÇGE olarak, diğer markalarla süregelen anlaşmalarımızın yanı sıra dünya devi DIGI ile de stratejik iş birliği kararı aldık. ÜÇGE Grup çatısı altında tüm şirket ve birimlerimizle birlikte perakendede ihtiyaç duyulan her noktada hizmet vereceğiz” dedi.

Teraoka Seiko Yönetim Kurulu Başkanı Kazuharu Teraoka ÜÇGE ile yapılan stratejik iş birliğinden çok memnun olduğunu belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti; “ÜÇGE, rafların tek tek elle yapıldığı dönemde, perakende raf sistemleri üretiminde sanayileşmiş dünyadaki ilk firmalardan bir tanesi ve bu ÜÇGE’yi bu kategoride pazarın lideri konumuna getirmiştir. Bu yaklaşım Teraoka/DIGI ile büyük benzerlik gösteriyor. Biz de dünyadaki ilk elektronik tartıyı 1965 yılında geliştirdik ve o dönemden beri perakende ve gıda endüstrisi çözümleri için yenilikler yapıyoruz. Digi kendi iş alanında dünya lideri konumunda. İki firmanın da kurumsal kültürü ve kimyası birbirine çok yakın. Müşteri odaklı yaklaşımımız çok güçlü ve iki firma da kendi teknolojileri ile pazarda lider konumda. İnanıyorum ki bu birliktelik elde edebileceğimiz en iyi kombinasyon ve eminim ki bu iş birliğimiz, perakende sektörü temsilcilerine, yaşadıkları zorluklarla başa çıkabilecekleri en yüksek değeri ve çözümleri sunacaktır.”

ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş. HAKKINDA;
ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş., 1976’da ÜÇGE Mağaza Ekipmanları şirketi ile kurulan ve bugün şemsiyesi altında 8 ayrı şirket bulunan ÜÇGE Grup’un lokomotif şirketlerinden biridir. Sahip olduğu güç müşterisine verdiği güven ve görkemli eserleriyle var olduğu sektörlerde dünya pazarında ilk üç firma arasında yer almayı ana hedef olarak belirleyen ÜÇGE grubun, perakendenin elektronik altyapısına dair çözümlerini üstlenen firması ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş., Türkiye sektöründe öncü konumdadır.

ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş., gelişen perakende sektörüne çözümler üretmek amacıyla sistem terazileri ve PC tabanlı terazilerin temsilciliğini almasıyla başladığı bu yolda kurulduğu 1994 ten bu yana başarıyla ilerlemektedir.

Başlangıçta yalnızca elektronik terazilerle sınırlı olan temsilciliği müşteri memnuniyetinin dışa yansıması ve başarılı bir satış trendi neticesinde perakende elektronik alt yapısına ait tüm ürünleri kapsayacak şekilde genişletilmiştir.

Ve bugün ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş. temsilciliğini yaptığı ürün gruplarıyla perakende ve endüstri sektörüne “yüzde yüz doğru ürünlerle; yüzde yüz doğru çözümler” sunabilmektedir. ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş. distribütörlüklerine dünya devi markaları ekleyerek ürün ve çözüm yelpazesini genişletmiştir. Başta barkodlu sistem terazileri olmak üzere, dilimleme ve et işleme makinaları ile etiketleyicilerin yanı sıra; perakende sektörüne anahtar teslim projeler sunmaktadır.

ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş, satışını yapmış olduğu tüm ürünlerin, eğitim, kuruluş, servis ve bakım işlemlerini tecrübeli personeli, yedek parça stoğu, yerinde 7/24 servis hizmetleri, hızlı ve güvenli teknik servis desteği ile ülke genelinde aynı standartlarla yapmaktadır.

Teknolojisi yüksek, yenilikçi mağazalar ve üretim tesisleri yaratmak için dünya devi markaların ürünlerini bünyesinde barındıran ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş. , Türkiye perakende devleri ve farklı endüstriyel sektörler için otomasyon çözümleri sağlamaktadır.

DIGI HAKKINDA;
1934 yılında Japonya’da TERAOKA ismi ile kurulan şirket, o yıllarda tartım sistemleri konusunda mekanik teraziler üretiyordu. Dijital teraziyi 1965 yılında üreten ilk firma da TERAOKA’dır. Bundan esinlenilerek global pazarda daha kolay anlaşılabilen bir marka olarak DIGI markası tüm dünyada tescil edilmiştir.

Teraoka, 841 milyon $ cirosu, 3536 çalışanı, Japonya, Singapur, İngiltere ve Çin’de Ar-Ge ve üretim tesisleri ve dünya üzerindeki 150’ye yakın ülkedeki satış-servis ağı ile global bir şirkettir.

Perakende: POS sistemleri, Dijital teraziler, Etiket yazıcıları, Tartma-sarma-etiketleme makineleri, Elektronik Raf Etiketleri sistemi, Saf su otomatları, Geri dönüşüm makineleri, Hijyen ve atık yönetimi, Bulut ve sunucu sistemi

Gıda Endüstrisi: Tartma etiketleme sistemleri, Etiket yazıcıları ve aplikatörleri, Paketleme ve sınıflandırma ekipmanları,ambalaj kontrol sistemi, Üretim yönetim sistemi

Lojistik: Endüstriyel teraziler, Sayıcı teraziler, dijital göstergeler, Posta terazileri, ağırlık ve hacim ölçüm cihazları, Etiket yazıcıları, el terminalleri, Sipariş toplama ve sıralama sistemi

Konuk Ağırlama: POS sistemi, Sipariş giriş sistemi, Kendi kendine sipariş verme sistemi, Bilet otomatları, Delious bulut sistemi

Felsefesi “Yeni bir denge arayışı”

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda