7.08.2018

Penti 500'üncü Şubesini Açtıİç giyim, bacak giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinde Türkiye’nin en sevilen ve tercih edilen kadın markası Penti, son yıllarda yakaladığı büyüme hızını bugün açtığı 500’üncü mağazasıyla taçlandırdı.

2018 yılı ilk yarı hedefini 500 mağaza ile hayata geçiren Penti, bu yılı 600 mağaza ile tamamlamayı hedefliyor. Yurt içi ve yurt dışında toplamda 500 mağaza ile Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya 34 farklı ülkede ve yurt içinde yer aldığı tüm kategorilerde sektör liderliğini göğüsleyen Penti, bu yılın 2’nci yarısında Romanya operasyonunun ardından Kazakistan pazarına da ses getirecek bir çıkarma gerçekleştirecek.

Penti, dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor

500’üncü mağazayı açmanın mutluluğunu çalışma arkadaşları ve dostlarıyla paylaşan Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo: “Müşteri odaklı bakış açımızla bugün 500’üncü mağazamızın kapılarını açtık. Bu gurur tablosu hepimizin. Hem Penti’yi yıllardır büyük bir sevgiyle kucaklayan müşterilerimize hem de birlikte çalıştığımız tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gelecek dönem hedeflerimiz büyük, yolumuza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.


Penti olarak, Türkiye’de pazar lideri olmanın yanında Avrupa, Ortadoğu ve Balkanlar’ı kapsayan bölgede hızla büyüdüklerini belirten Kariyo, İran, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Gürcistan, Azerbaycan ve Suudi Arabistan gibi hemen hemen tüm çevre ülkelerde pazar lideri olduklarını söyledi. Kariyo, Ortadoğu ve Balkanlar’da ise faaliyet gösterdikleri kategorilerde en yüksek bilinirliğe sahip olmanın yanında bacak giyimde en çok tercih edilen marka olduklarının altını çizdi.

Romanya’da bugün kendi yönettikleri 33 mağaza ile yüzde 40 büyüdüklerini; 2018 yılında da 40 mağazaya ulaşacaklarını ifade eden Kariyo: “Ayrıca, Romen tüketicisine özelleştirilmiş koleksiyonlarla iç giyim pazarında da agresif bir büyüme politikası izleyeceğiz.” dedi. Global büyüme stratejisi doğrultusunda, bu yıl Kıbrıs’ın ardından Kazakistan’a da giriş yapacak olan Penti, kendi operasyonlarıyla büyüyen bir dünya markası olma yolunda ilerlerken çevre ülkelerdeki bilinirliğini ve marka gücünü global pazara da taşımayı hedefliyor.

Açılışta Penti Giyim CEO’su Mert Karaibrahimoğlu ise, Penti mağazaların yanı sıra e-ticaret kanalında da son derece hızlı ve başarılı bir büyüme grafiği sergilediklerinin altını çizerek: “E-ticaret son dönemde şirketimizin en hızlı büyüyen kanalı haline geldi. Online ticarete başladığımız ilk dönemlerde e-ticaret ortalama bir mağaza kadar ciro yapıyordu. Bugün ise neredeyse en büyük mağazamız haline gelerek en iyi 4-5 mağazamız kadar ciro yapar hale geldi. Mağazalaşmada olduğu gibi e-ticaret kanalında da hızlı büyümeye devam edeceğiz ve 2022’de toplam ciromuzun yüzde 6’sının e-ticaretten gelmesini hedefindeyiz.” dedi.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda