12.02.2019

BİM 2019 Çalışma Şartları/MaaşlarıHer yıl olduğu gibi bu yılda sizler için,perakende sektörünün duayenlerinin çalışma şartları ve maaş bilgilerini topluyor ve sizinle paylaşıyoruz.2019 yılında BİM'in çalışma şartlarında değişiklik olmasa maaşlarında ciddi değişiklikler oldu.Zira firma diğer rakiplerine göre muntazam oranda zam yaptı personeline.İşte o merak ettiğiniz bilgiler.

Bim,ülkemizde indirim marketlerinin atası kabul edilen devasa bir perakende firmasıdır.Başarısı ve büyüklüğü dünya genelinde kabul görmüş,gelişimi ve başarısı ülke dışında bir çok üniversite de,girişimcilik örneği olarak incelenmiştir.

Bim,her yıl olarak düzenlenen "Küresel Perakendenin Güçleri" listesinde,daimi olarak ülkemizi temsil etmeyi sürdürmüştür.Söz konusu listeye ülkemizden yıllardır girebilen tek firma Bim'dir.

Bim Çalışma Şartları 2019

Firma da çalışma şartları olarak bir değişim söz konusu değil.Zira yıllardır yapmış olduğumuz anlatımı Perakende Kulis olarak bir kez daha yapalım.Günlük çalışma süresi yasaların öngördüğü gibi 8,5 saat olarak belirlenmiştir.Bu saatlere dinlenme ve yemek zamanı dahildir.Hafta da 1 gün haftalık izin ve yılınızı doldurmanız durumun da 14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız olur.

Haftalık izinler genel de hafta içi verilmektedir.Personel Sabahçı/Akşamcı olarak her hafta değişen vardiyalar ile istihdam edilmektedir.Vardiya düzeni Mağaza Sorumlusu tarafından sağlanmaktadır.

Bim Maaşları 2019

-Mağaza Sorumlusu - ~3900-4100 TL
-Mağaza Sorumlusu Yard. - ~2900-3100 TL
-Personel - ~2500-2650TL

Bim'de maaşlar çalışan mağazaya ve envanter primine göre değişkenlik gösterebiliyor.Ciro primi,envanter primi,günlük temsilcilik vs...Şöyle bir örnek verelim daha iyi anlaşılması için;örneğin bir mağazanın üç aylık envanteri %1 geldi bir diğer mağazanın envanteri %3 geldi,bimde envanter primi alabilmek için sınır %2.5 dur.%1 lik envanteri olan mağazanın sorumlusu 500,yardımcısı 300,personel 150 TL civarı prim alır.%3 olan mağaza çalışanları prim alamaz.O yüzden maaşlarda net bir ücret yoktur.

Kısaca özetlemek gerekirse: Maaş + Yemek Ücreti + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.

Bim'e iş başvurusu hakkında bilgi almak ve işe başlarken gereken evrakları öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

1 yorum :

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda