12.02.2019

ŞOK Market 2019 Çalışma Şartları/MaaşlarıYıldız Holding,nam-ı diğer Ülker Grubunun devasa perakende markası Şok Market,sürekli ve istikrarlı büyümesine devam ediyor.Öyle ki neredeyse her yeni gün 3 yeni şube açılışı yapıyor.Her yıl olduğu gibi bu yılda sizler için ŞOK Market'in çalışma ve maaş bilgilerini öğrendik.Firmanın çalışma şartlarında değişiklik olmasa da,maaş oranlarında değişimler var.

2018 yılında devasa büyüme gösteren perakende şirketlerinden biri olan Şok Market,ülkemizde en güçlü indirim marketlerinde ilk sıralarda yer almaktadır.Rakipleri kıyasıya mağaza sayılarını arttırırken Şok Marketinde,geri kaldığı söylenemez.Zira firma şu an itibari ile 5 bin mağaza sayısını geçti.


Şok Market Çalışma Şartları 2019

Şok Market de günlük çalışma süresi 8,5 saat olarak belirlenmiştir.Yemek ve çay molası bu saatlere dahildir.Hafta bir gün haftalık izin ve yılınızı doldurmanız durumun da 14+2 gün şeklinde,yıllık izin hakkına sahip olursunuz.Zaman zaman fazla çalışmanız söz onusu olabilir,bu çalışmalar için ücret almanız söz konusu değildir.Bu çalışmalar karşılığın da,çalıştığınız süre kadar işten erken çıkma veya işe geç gelme şeklin de denkleştirme yapılır.Bunun dışın da resmi tatiller dışın da ek mesai ödemesi yapılmaz.

Şok Market'de personel vardiya sistemi ile çalışmaktadır.Vardiyalar sabah/akşamcı şeklinde yapılıyor.Vardiya düzenini sağlama görevi Mağaza Sorumlusuna aittir.

Şok Market Maaşları 2019

2018 yılında asgari ücrete yapılan zam ile beraber Şok Market'de maaş rakamları da değişti.Şok'a başlayan her personel ilk 3 ay Asgari ücret ile istihdam edilmektedir.
Üçüncü ayın sonun da ise maaşınız yemek ücreti ile beraber 1900 TL gibi bir rakam olmaktadır.Bu rakama ek olarak Şok kartınıza her ay 100-200 TL arasında,sadece Şok Market'de kullanabileceğiniz bir para yükleniyor.

Yukarıda saydıklarımıza ek olarak firmada prim sistemi bulunmaktadır.Mağaza satışlarına göre maaşınızın %10'unu prim olarak alma şansınız var.

Personel: 2000-2550 TL
Mağaza Sorumlusu Yardımcısı: 2200-2650 TL
Mağaza Sorumlusu: 2500-3100 TL

Kısaca özetlemek gerekirse: Maaş + Yemek Ücreti + Çek + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.Firma hiç bir mağazasında servis imkanı sunmamaktadır.

5 yorum :

 1. Merhaba ben işkur ile giriyorum ve öğrenciyim. 1600-1700 arası alacağım söylendi 3 ay boyunca. bu 3 ay içinde şok kartı verirler mi? 19. da başlayacağım 5inde maaş yatar mı ve 26sında yatacak olan avanstan bahsedilmiş. bunun hakkında bilgi alabilir miyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,siz 3 ay boyuncs işkur üzerinden maaş alacaksınız.3 ay sonrs Şok personelinin sahip olduğu haklars sahip olacaksınız.

   Sil
 2. Merhabalar. Dün şok ile görüşmeye gittim. 20 kişi falan görüşmeye girdik. Lisans mezunuyum ve bi markette müdür yardımcısı arkadaşım var. Bunu formda ve görüşmede referans olarak belirttim. Görüşme olumlu gibiydi. Kasiyerlik deneyimim var görüşmede bunu formda görüp kasa deneyimin var güzel dedi. Numaramın yanına çizgi koyup seni bu numaradan ararız dedi.İskurlu olarak alacaklarmış. Ertesi gün mailime online sınav geldi. Süreyi farketmedigim için 20 küsür doğru soru yapabildim. Bu sınavı sadece olumlu gördüklerine mi yolluyolar yoksa gorusmeye giden herkese mi? Bide sınav sonucuna göre mi işe alıyorlar yani sonuc kötü olmasi halinde işe almazlar mı? Acil cevaplarsanız çok memnun olurum. Iyi günler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,telaş yapmayın.Anlattığınza bakacsk olursak,sizi büyük ihtimal işe alacaklar.Şimdiden hayırlı olsun.

   Sil
 3. Umarım hala bi dönüş olmadı ama hayırlısı diyelim. İlginiz için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda