4.01.2020

ŞOK Market 2020 Personel Çalışma Şartları/Maaşları2019 yılının en hızlı büyüyen indirim marketi ve hatta perakendecisi kim derseniz cevabı kesinlikle Şok Market,olacaktır.Zira yılın hemen başında Borsa İstanbul'a hızlı bir giriş ve ardından neredeyse her ay 150 yeni şube açılışı ile müthiş bir büyüme gerçekleştirmiştir.Şok Marketi rakiplerinden ayıran en büyük özellik şüphesiz Uğur Demirel gibi bir CEO'ya sahip olmalarıdır.Şok'un CEO'su mesai saatlerinin büyük bir bölümünü mağaza çalışanlarını,ziyaret ederek geçirmektedir.

Başka kısa bir bilgi daha vermek gerekirse özellikle 2019 yılı içinde Şok'un,Migros'a satılacağı yönünde çok dedikodu yapıldı.Lakin Şok Market tarafından KAP'a yapılan açıklamada,böyle bir şeyin söz konusu olmadığı ve şirketin tüm gücü ve kendi öz sermayesi ile büyüyeceği bilgisi verildi.Her neyse fazla uzatmadan Şok Market'in 2020 Çalışma Şartları/Maaşlarını analiz etmeye başlayalım.

ŞOK MARKET 2020 PERSONEL ÇALIŞMA ŞARTLARI

Şok Market'in 2020 yılı için çalışma şartlarını ele almak gerekirse geçmiş dönemlere nazaran,herhangi bir değişim söz konusu değil.Zira yasalarda ne varsa A101'in,aynı şekilde personel istihdam etmektedir.Kısaca özetlemek gerekirse günlük çalışma saati 8,5 saat olarak tanımlanmıştır.Bu 8,5 saatin 1 saati sizin çay ve yemek molanızdır.Zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olsada bu çalışmaların karşılığını denkleştirme,yani erken çıkış veya geç giriş saati olarak alırsınız.Bu arada haftada 1 günde haftalık izin hakkınızın olduğunu ekleyelim.

Bir başka konusu ise yıllık izindir.Şayet sabreder bir yılınızı doldurursanız Şok Market'de 14 gün yıllık izin ve iki haftada haftalık izin yani 14+2 gün şeklinde yıllık izin hakkınızın olacağını belirtelim.Hemen belirtelim ki şirkette yılınız arttığı durumda yıllık izninizde artar.5. ve 10. yılınızı doldurmanız durumunda yıllık izin sayınız yükselecektir.

ŞOK MARKET PERSONEL/YÖNETİCİ MAAŞLARI

Ve herkesin merak ettiği rakamlar.Detaylara geçmeden önce Şok Market'in çalışanlarına piyasa şartlarına göre,iyi bir maaş ödemesi yaptığını belirtelim.Piyasa şartlarında asgari ücret ile çalışanların Şok'ta diğer rakiplere göre,yüzde 5 veya 8 oranında daha fazla maaş aldığını ifade etmekte yarar var.Tabi bu ödeme ve şartlar maaş işe sınırlı değil.Maaşa ek olarak her ay düzenli olarak Şok Kart adı verilen ve personele özel bir karta,maaşınızın yaklaşık %10'u kadar,sadece Şok Marketler de alışveriş yapabileceğiniz bir ödeme yapılmaktadır.Ayrıca Yemek ücreti de şirket tarafından karşılanmaktadır.Tabi Personel Envanter primini unutmayalım,Şok Market personeline Prim vermektedir.

Şok Market Personel Maaşları

Depo Elemanı: - 2.650
Personel: - 2.500 - 2.600
Mağaza Sorumlusu Yardımcısı: - 2.800 - 3.000
Mağaza Sorumlusu: - 3.500 - 4.000

Kısaca özetlemek gerekirse Şok Market'de çalışan bir kişinin YEMEK PARASI - GIDA ÇEKİ - PRİM ve SGK şartları ve hakları ile istihdam edilmektedir.

ŞOK MARKET'E İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şok Market'e başvuru yapmak oldukça kolaydır.Bunun için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak gerekli bilgileri okuyabilirsiniz.ŞOK MARKET'DE İŞKUR ÜZERİNDEN ÇALIŞMAK

Ülkemizde özellikle son yıllarda İşkur üzerinden yoğun bir personel alımı yapılmaktadır.Firmalar bu konuda desteklendiği için neredeyse personel alımlarının tamamına yakını İşkur üzerinden yapılmaktadır.Şok Market'de çoğunlukla İşkur üzerinden personel alımı yapmaktadır.İşkur üzerinden giren personeller ilk üç ay Şok Market'in kadrolu personeline verdiği Şok Kart ve Yemek ücretinden faydalanamaz.Şayet üç ay sabrederseniz ve sonunda Kadrolu personel olursanız tamamıyla bunlardan faydalanmaya başlarsınız.

Ayrıca İşkur üzerinden işe başlayanlar ilk üç ay maaşları Ziraat veya Halk bankasına yatmaktadır.Maaşınızı her ayın 10-15'i arası kimliğinizi ibraz ederek çekebilirsiniz.


ŞOK MARKET KİMİN

Şok Market bir Yıldız Holding iştirakidir.Yıldız Holding kimin derseniz karşımıza Ülker Grubu ve tabi Murat Ülker çıkmaktadır.

100 yorum :

 1. Merhaba. 2 gün önce bir Şok'ta işe başladım. Mailime gelen testi gecmistim. Mağaza da ben geldiğim gün açılmıştı. Konum sebebiyle ve cok kampanya olmadigi icin cirolu bir mağaza değil. Ilk gün bile 9 bin yapti. 3-4'e kadar duser dedi ms. Ms'ye, sana yardimci vermeyecegiz yanina yeni gelen 2 kisi egit her seyi ogret anahtarci olsunlar oyle calissinlar demisler. 3 kisiyiz
  Baska soklarin da dusuk ciroya ragmen bir turlu kapatilmadigini duydum ben ama yine de magaza dusuk kazanctan dolayi kapatilirsa issiz kalirsam, baska subeye vermek yerine atarlarsa diye korkuyorum. En az 6 ay burada calismak zorundayim. Bu 1.
  2. Henuz sok kart vermediler. Ne zaman verirler?
  3. Bana garanti hesabi actirildi. Hic iskura yonlendirilmedim, ms'ye sordugumda seni normal almislardir dedi, henuz e devlette kaydimi goremedim. Normal alindiysam yolla birlikte asgariden az fazla olacak degil mi? Fazla olduysa ozur cevaplarsaniz cok sevinirim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,rahat olun Sok kolay kolay şube kapatmaz.Kapatsa bile size yeni bir mağaza verirler.Evet Şok kadrosundan girdiyseniz farklı yatar.Lakin net rakamları ve girişi ancak Şubat ayın da görebilirsiniz.

   Sil
 2. Merhaba. 2 gün önce bir Şok'ta işe başladım. Mailime gelen testi gecmistim. Mağaza da ben geldiğim gün açılmıştı. Konum sebebiyle ve cok kampanya olmadigi icin cirolu bir mağaza değil. Ilk gün bile 9 bin yapti. 3-4'e kadar duser dedi ms. Ms'ye, sana yardimci vermeyecegiz yanina yeni gelen 2 kisi egit her seyi ogret anahtarci olsunlar oyle calissinlar demisler. 3 kisiyiz
  Baska soklarin da dusuk ciroya ragmen bir turlu kapatilmadigini duydum ben ama yine de magaza dusuk kazanctan dolayi kapatilirsa issiz kalirsam, baska subeye vermek yerine atarlarsa diye korkuyorum. En az 6 ay burada calismak zorundayim. Bu 1.
  2. Henuz sok kart vermediler. Ne zaman verirler?
  3. Bana garanti hesabi actirildi. Hic iskura yonlendirilmedim, ms'ye sordugumda seni normal almislardir dedi, henuz e devlette kaydimi goremedim. Normal alindiysam yolla birlikte asgariden az fazla olacak degil mi? Fazla olduysa ozur cevaplarsaniz cok sevinirim.

  YanıtlayınSil
 3. Sok'ta ise girdikten sonra evden cikip yurda yerlesmem gerekti. Yurtta son giris 9.30. Yurtta anlayis gostermiyorlar.
  Beni oglen vardiyasinda calistirdiklari icin sorun cikiyor. Burada vardiya degisimi olmuyor. Baska, gunduzcu olabilecegim bir magazaya gecmek istesem gecirirler mi?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bunu ilk öncr MS'ye daha sonra BS'ye söylemeniz durumunda yardımcı olabilirler.

   Sil
 4. Merhaba. Diger 2 mesaji yazan da benim. Eski magazada bir mudurun yaninda 2 yeni personeldik, anahtarci olarak yetisiyorduk, mudur bize sektorle ve diger her seyle ilgili her seyi azar azar ogretiyordu. Cok iyi bir insandi.
  Diger arkadasim da cok iyiydi. Bu yeni yerde bir mudur ve bir mudur yardimcisinin yaninda tek personelim. Sirf evi daha yakin diye baska birini getirmislerdi yerime. Bana kasayla, gun sonuyla, market acip kapamayla ilgili hicbir sey yaptirmayip sadece bir seyler tasitip amelelik yaptiriyorlar burada. Msy kasayla ilgili her sey benim isim diyor. Benim isim 9da bitiyor ama 2 saat o isini bitirsin diye hicbir sey yapmadan ayakta bekliyorum. Gostermiyor da ne nasil yapilir. Cok kibirli ve soguklar. Her laflarinin basinda sen 3.'sun biz mudurle mudur yardimcisiyiz 9 yuzden her seyi tasiyip temizlemek senin isin biz sadece kasaya bakip yonetimle ilgileniriz sana isini soyleriz diyorlar. Igne gibi ince seylerle kucuk aralari silmemi istiyorlar. Neredeyse kulak copuyla fayans arasi sildirecekler. Paletle bazi seyleri tasiyorum ama tasiyamayacagim kadar agir olan seyleri de kaldirmamda kimse yardim etmiyor, hep sen tasiyacaksin biz tasimayiz senin isin diyorlar. Paletle degil alisveris arabasiyla tek tek tasiyorum. Paketle tasi diye israr ediyorlar kaldiramiyorum yardim eden yok burunlari bir karis havada. Baska magazaya gecmek istesem zaten bs'ye vardiyayla ilgili sikayetimi dile getirdim. Bana magaza acmayi ogrenirsen duzelir ben konusurum ms'yle dedi ama.ben zaten magaza acmayi biliyorum. Bu gun buraya gecmesem eski magazami ben acacaktim normalde. Cok sik sikayet edip problemli gibi gozukmek istemiyorum. Az zaman gecince bs'ye sube degistirmek istedigimi soylesem degistirir mi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,bu sikayet ve sorunlar ne yazık ki bir çok firma da var.Bir süre sabredin ve sonra BS'den mağaza değişikligi talep edin.

   Sil
 5. Selam. Iskurlu degilim taseronum, normal aldilwr. Sok markette ise basladim. 3 hafta oldu. Daha sokkart vermediler. 3 ay dolunca mi veriyorlar?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Selam,3 ayın sonun da kadroye geçmeniz halin de verecekler.

   Sil
 6. Merhaba. Kendimi iyi hissetmedigim ve bircok sikintimin oldugu bir zamanda bir an bir hezeyanla alttan ikinci yorumu yazmisim ama yaninda calistigim kisileri daha iyi taniyinca ve onlarla daha cok zaman gecirince biraz da alinganlik yapip onyargili davrandigimi anladim ve su an hicbir sorun yok. Hem bu suteye bakan is basvurusu yapmayi dusunenler, sonradan degisen dusuncelerimden oturu sahsi kotu onyargiya kapilmasinlar diye hem de isverenlerim bu siteye bakip gorur de isimde problem olirursa diye o yorumumun kaldirilmasini, bunun da yayinlanmamasini rica ediyorum. Cok sevinirim. Iyi gunler dilerm.

  YanıtlayınSil
 7. Selamun aleykum. Sok'ta ise basladim ay dolmak uzere. Bugun kagit imzalattilar. 35tl kasa masrafi 275'e yukseldi. Yol yardimi kalkti. Yemek ucreti artik maasa yatmayacak paye katina yatacak yaziyor. Ne demek? Normal elemanim. Iskurlu degilim. Ne kadar alacagim?

  YanıtlayınSil
 8. Selamlar. Iskurlu degilim isciyim normal. Sokta ise basladim. Kagit imzalattilar dun. Yemek ucreti artik paye karta yatacak hesaba yatmayacak. Yol ucreti kalkti. Kasa tazminati 35'ten 275'e yukseldi diyor. Ne demek bu? Ne kadar alacagiz normal elemanlar olarak?

  YanıtlayınSil
 9. Selamlar,Şok Market'te bu aralar personel hakları ile ilgili ciddi değişimler var.Bu konuda bizde bilgi almaya çalışıyoruz.Şubat ayındaki maaş ile beraber her şey netleşecektir.Bu yüzden biraz daha beklemenizde yarar var.

  YanıtlayınSil
 10. Selam. Baslayali 16 gun oldu.
  Bir haftada iki gun ust uste full cektim. Digerinde cekmedim. 2 gun full cektigim haftalarda 2 gun haftalik iznim oldugunu soylemislerdi. Ben toplamda sadece 2 gun kullandim. Simdi cenaze icin haftalik izin istedigimde bana maasimdan kesilecegini, iznim olmadigini soyluyorlar. Halbuki 2 gun ust uste full cektigim haftadan 2 gun, diger haftadan da 1 gun iznim yok mu?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet saat olaraak alacaklısınız.Yasal olarak vermek zorundalar.

   Sil
 11. Ben sok'a baslamistim ama 27. Gunde falan ayrilacagim.
  Ayin 5'inde iceride kalan maasimi verirler, oyle degil mi? Hic vermedikleri gorulmus mudur olabilir mi oyle bir durum?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,içeride kalan maaşınızı eksiksiz bir şekilde size öderler.

   Sil
 12. Merhaba. Ben sok markette yeni istifa ettim. 14 gun calismisligim var. Hic full yapmadim. Bazi gunler gec geldigim oldu ama her aksam gec ciktik 21:40-22:00 gibi. Kesinti olur mu icerideki paramda? Ve subatta kesin yatirirlar mi kalma ihtimali var mi paramin

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,kesinti olmaz.Şubat ayında sorunsuz bir şekilde alırsınız maaşınızı.

   Sil
 13. Selam. Banka borcumdan dolayi odeme sozu vermeliyim. Maasi kacinda yatirirlar acaba? Isurlu degilim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar,ayın ikisinde hesabınızdan çekmiş olursunuz maaşınızı.

   Sil
 14. Selamlar. Izmir'de sokta calisiyorum. Sevkiyatcilarla hep sorun yasiyorum. 42 kg kizim. Tek basima indiremiyorum kamyondan iceri mallari, kimisi yapiyor kimisi yapmiyor. Ekmekciler falan hep yapiyor. Bazi sevkiyatcilar da oyle ama kimisi yapmam, zorunda degilim hamal degilim, surdaki kafede cayimi sigarami icerim diyor. Kenara cekilip alayim diye bekliyor. Yardim etsen 10 dkkda yapariz zaten diyorum hala al cek o zaman diyor. Seni buraya koyanda kabahat diyor. Sok'un diger elemanlari herkul degil onlar da tek tasiyamiyor, hep yardimla tasiyor, diger sevkiyatcilar ediyor sen de et diye bagiriyorum, o da ciklayip oflayip puflayip haspinallah ya diye bagiriyor. Isini onemsemiyorsun yapamiyorsun seni kim tek koydu diyor, isimi yapiyorum ama bu cok agir, baskalari da tek tasiyamiyor yardim etmen lazim olmezsin diyorum, mecbur degilim ki bana ne diyor, sokaga yola birakip gidiyor koca paletleri. Sokaktan iceri giden tarafta rampa gibi egimli bolum var. Oradan kayiyor oradan zaten tek alamiyorum, 200-300 kiloluk seyi ranpadan nasil iceri alayim? Mudurleri cagir diyor herkesin bir vardiya saati var sirf transpalet icin mudur mj cagirilir? Musteriler bile yardim ediyor biz istemeden. Bizim mudur aslen mimar, eskisi doktora yapiyordu paspas da yapardi, is bulamamis burada marketcilik yapiyorlar herkes yapiyor bu ilkokul terk hiyardaki neyin kibri kim okuyor ki o?

  YanıtlayınSil
 15. Ne yapmaliyim? Bahsettigim durumda. Sevkiyatcilar beni sikayet etseler indirmiyor mallari diye bela acilir mi basima?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,bu konuyu siz MS'ye MS'nin de BS'ye münasip bir zamanda ve dille iletmesi gerekir.Şikayet gibi değilde bir rica gibi söylenirse konu halledilebilir.Zira çok sorunlu bir durum değil.

   Sil
 16. Part time olanlr maaş ne kadar alıyor?

  YanıtlayınSil
 17. Merhabalar benimde işe ihtiyacım var ve ortaokul terk öğrenim durumum ve napmalıyım detaylı bilgi verirmisiniz alacağım maaş ne kadar olur

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Maaş bilgisi konuda var.Lakin şu an lise mezunu alımıyapılıyor.

   Sil
 18. İyi günler!01.25 İşkurlu olarak Şoka girdim.Bana söylendiği gibi 3ay işkurlu olacağım.Peki bu 3 ay gün olarak mı saylır?Yani 90 gün doldurması lazım ya da ocak-şubat-mart olarak sayılır?

  YanıtlayınSil
 19. Yazdiginiz maaslar gercegi yansitmiyor. Bilmiyorsaniz lutfen yanlis bilgilendirmeyin insanlari. Iskurlu degilim. Acigim yok. 1 hafta ucretsiz izin kullanmistim ve 1860 yatti hesabima. Sizin dediginiz gibi olsa 1935 yatmasi gerekirdi. Ayrica yemek ucretini vermeyi birakti, payekarta yukleme yapiyorlar. O da sok disindaki uye is yerlerinin hicbirinde kullanilamiyor. Uye isyeri olan nereye gitsek gecmez diyorlar. Kasa tazminatini da gorebilmis degiliz maasta. Sok karta use her ay degil, 3 ayda bir kez yukleme yapiliyor. Lutfen yalan yazmayiniz.

  YanıtlayınSil
 20. Merhaba şokun kadrosunda çalışıyorum 2.ayim ve maaş 2375 tl yatmış buna agi dahil mi niye böyle düşük yatiyo İşkur lu felan değilim

  YanıtlayınSil
 21. Agi dahil olmamasi gerek.Durumu ik ile gorusmeniz de yarar var.

  YanıtlayınSil
 22. Depo elamanı olark girmek istiyorum çalışma saatleri nelerdir vardiyası yok sanırım magaza gibi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sabah 08:30 akşam 17:00 arası bir çalışma saati vardır.Pazar günleri izinli olursunuz maaş ise 2750-3250 TL arasında değişmektedir.

   Sil
 23. Peki depo alımları ne zamn olucak kayseri bölgesine bilgnz varmı benim cv insan kaynaklarına gitti direk ocak ayında ama çagırmadılar market geçmişimde var

  YanıtlayınSil
 24. Merhaba. 4 aydir sokta calisiyorum. 5 gun once bir musteriyle kavga ettik. Degerliyi sayiyordum. O esnada musteri geldi. Arkadas depodaydi. Musteriye bakmasi icin arkadasi cagirdim mesajla, cunku o musterinin 2 araba dolusu urunu vardi, degerlide acik olmasi soz konusuydu, sevkiyatci da bayagidir bekliyordu, o isim de onemliydi, o yuzden arkadasi cagirdim o baksin diye. Musteri almayacak misiniz deyince arkadasim simdi gelecek bir isim var dedim. Parmagini sallaya sallaya ben buraya gelince ne isin varsa birakacaksin benimle ilgileneceksin dedi. Sonra arkadasim geldi onu aldi. Ben cevap vermeyip isimi bitirip yeni gelen musterileri almaya basladim. O esnada devamli bagirarak ne bicim yer ya ilgilenmiyorlar ne bicim bir calisan bu diye bagiriyordu. Ben de dayanamayip yanina gittim ve ben size cevabi verdim ama dedim. Yine parmagini sallamaya basladi ve kes sesini bir de laf soyluyor, sen bana cevap veremezsin, ben gelince her sey birakilacak benle ilgilenilecek ben musteriyim dedi. Ben de ona sen bana s
  cevap veremezsin diyemezsin benim cevap hakkim var diye bagirdim. Seni sikayet edecegim gorursun gununu dedi. Baska bir musteri de o musteriye, ben de o kasiyerin hicbir sucunun olmadigini ve senin deli oldugunu soyleyecegim arayip git sikayet et sen, kasiyeri ezmeye calisiyirsun dedi. Kunyemden ismime bakip kahida yazdi ismimi, ben arayip solicem senin bir sey yapmadigini deyip gitti. Bu marketteki arkadaslarla aram mukemmel degil. Normalde bile heo p suclayici davraniyorlar. 5 gun oldu ses cikmadi kimseden bu konuyla ilgili. Onlara sorarlarsa da beni suclarlarsa kovur muyum ki kesin, ne kadar zamanda bir ses cikar ki?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,kovulmazsınız ancak uyarı alabilirsiniz.Her ne olursa olsun müşteri kasaya geldiği an işinizi bırakıp onunla ilgilenmelisiniz.Sizin orada olma sebebiniz zaten müşteri.Dikkat etmenizde yarar var.

   Sil
 25. Merhaba iskur la girişte prosedür nasıl maaş miktarı ne oluyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,asgari ücret 3 ay boyunca bir artısı yok.

   Sil
 26. Merhaba,Bölge sorumlularının maaşları ve çalışma şartları ile bilgi verirmisiniz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çalışma saati belirsiz.Bazı günler 18 saati bile bulabilir.İzin kullanımı pazar günü olur.Maaş ise 5500-7500 TL arasında değişir.

   Sil
 27. Envanter acigindan ms ve msy sorumludur deniyor ancak tedirginim, personel de sorumlu tutulur mu? Kovulur mu? Sayim olacak bir sure sonra ve magazada aciklar var. Calinan ya da gectim sanilip gecilmeyen... baska magazalarda da var midir ki?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rahat olun personel bu durumdan sorumlu tutulamaz,maaşınızdan kesinti yapılamaz.

   Sil
 28. Eskiden depoya mevsimlik alıyolarmış hala öylemi yani ben depoya gircemde sabit olarak yükselmek istiyorum amacım o

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Başvurunuzu yapabilirsiniz.Daimi ve geçici personel alımı var.

   Sil
 29. Depoda vardiya yok ama vardiya amiri diye bi departman var o kısmı anlamayamadm depoya girsem 8:30- 17:00 çıkışım olcak

  YanıtlayınSil
 30. Depoda vardiya yok ama vardiya amiri diye bi departman var o kısmı anlamayamadm depoya girsem 8:30- 17:00 çıkışım olcak

  YanıtlayınSil
 31. İskur uzerinden sok markete ise girdim maas ne kadr ne zaman yatar nereye yatacak ve kac ay iskur olarak calısacam ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 3 ay asgari ücret alacaksınız.Daha sonra farklı olacak.

   Sil
 32. İskur uzerinden sok markete ise girdim maas ne kadar ne zaman yatar nereye yatacak kac ay iskur olarak calısacam

  YanıtlayınSil
 33. Depoda vardiya yok ama vardiya amiri diye bi departman var o kısmı anlamayamadm depoya girsem 8:30- 17:00 çıkışım olcak

  YanıtlayınSil
 34. Depoda vardiya yok ama vardiya amiri diye bi departman var o kısmı anlamayamadm depoya girsem 8:30- 17:00 çıkışım olcak
  Neden cevap vermiyosnz

  YanıtlayınSil
 35. İşkur lu girdim maaşım ne kadar olur

  YanıtlayınSil
 36. Bölge müdürü ve şube müdürü maaşı ne düzeyde öğrenebilir miyiz ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şube müdürlerinin ki yazımız da var.Bölge yöneticilerinin ise 6-8 bin TL arasındadır.

   Sil
 37. Bolge muduru magazaya geldi arkamdan konustular duydum. Benim enerjimin dusuk oldugunu soyledi, magaza muduru de onayladi. Sessizim diye oyle izlenim veriyorum sanirim. Korkuyorum kovulur muyum? Bu isten baska gelirimiz yok.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şu ana işten çıkartamazlar.Bu konuda müsterih olun,siz görevinizi yapıyorsanız rahat olun.

   Sil
 38. Normal personel maaşı ne kadar Merhaba

  YanıtlayınSil
 39. Yeni işe girdim ama işkur uzerinden değil normal başvuru yaptım alındım yemek kartım ne zaman gelir bide nedir bu yemek kartı?

  YanıtlayınSil
 40. 14 gün içinde gelmesi gerekiyor.Mağaza sorumlusu ile bunu görüşebilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 41. Normal başvuru nedemek ve nasıl oluyor, yemek kart ,prim yok mu, haftada iki gün full çalısildiginda,izinler nasıl oluyor , kısaca ilk işe giren asgari ücret yemek yol prim imkanı olmuyormu,haftada ya da ayda kaç saat çalıştırılıyor teş ler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tüm haklardan 3. ayın sonunda faydalanmanız mümkün.Günlük 10 saat çalışma ile iki gün izin konusu telafi ediliyor.Diğer detayların konunun ilk mesajında var.

   Sil
 42. Ms maaşları ne durumda miktar olarak

  YanıtlayınSil
 43. Partaym çalışmak istiyorum işkur üzerinden başvuru yaparken bunu bildiriyimi nası olacak alım varmı bu alımlar ile göre degişiyormu .teşekürler.

  YanıtlayınSil
 44. Şokmarket part elaman alıyormu bunun için nerden nasılbir başvuru yapmalıyım.teşekürler

  YanıtlayınSil
 45. Merhaba,Mehtap hanım Şok Market'in resmi web sayfasından başvuru yapabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 46. iyi günler depoda forklfitçi maaşları ne kadar ?

  YanıtlayınSil
 47. Merhabalar Şok markette toplam 4. Günüm açılışın yapıldığı gün işe başladım mağazada 4 kadın olarak çalışıyoruz ve ağır ürünleri biz taşıyoruz bu konuda çok zorlanıyorum üstüne mağazada asansör yok merdiven var :( çalıştığım yerde evime uzak mağaza değişikliği nasıl yapılır bu konuyu nasıl konuşmam gerekir paye kartım ne zaman verilir İŞKUR girişli değilim

  YanıtlayınSil
 48. BU konuların tamamını Bölge sorumlunuz ile görüşmenizde fayda var.Zira uygun görürse size yardımcı olabilir.Kartınız 3. ayınızdan sonra gelecektir.

  YanıtlayınSil
 49. Merhaba. Sokta calisiyorum. 2 tane urun aldim. Bizuk cikti. Mudur garantileri var git tamir ettir diye iade almadi. Ama musteriler, garantisi olan cok pahali seyleri bile getirseler bisiklet gibi firin gibi onlari iade aliyor. Ustelik onu sen kutuyu acinca ikinci ele dusurdun zaten ne diyorsun diyor ama fabrikadan hatasiz cikmis yeni bir urun ile misal fabrikadan cikarkenyere dusurulup kirilmis sonra tamire gonderilmis boyanmis tamir edilmis onarimdan gecmis bir urun ayni midir? Ben yeni ve saglam urune para verdim ama elime eski ve kirilmis, tamir edilmis bir urun gececek. Bu yasal midir? Musterilerin iadelerini alirken benimkini almiyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,alışveriş izniniz var ise müşteriye davranıldığı şekilde size davranılması gerekiyor.Bu konuda sorun yaşamamanız lazım.

   Sil
 50. İyi günler ben internet üzerinden başvurdum da ve ilk defa bir markette çalışıcam. İşi bilmediğim için anlayışlı olurlar mı?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda endişe etmeyin.Oldukça kolay öğrenilebilecek bir sektör.Tabii yardımcı da olurlar.

   Sil
 51. Merabalar ben işe başvurdum allahın izniyle 1 haftaya başlayacağım ilk defa çalışıyorum markette belimde fıtık var acaba bi sorun çıkarır mı oranın işi bilen arkadaş yardımcı olurmu şimdiden teşekkürler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dikkat etmeniz halinde sorun yaşamazsınız.Size yardımcı olacaklardır bu konu da rahat olun.

   Sil
 52. Ben şokta yalnızca 2 gün durabildim işkur üzerinden girmiştim çok büyük uğraşlarla mülakata girdim ardından 40 soruluk Türkçe matematik genel yetenek sınavına girdim tıpkı kpss'ye girer gibi 40 soru için 30 dakika vermişler üstelik bunca emeği verip işe kabul edilince sanıyorsunuz ki her şey kolay olacak devlet dairesine alır gibi alıyorlar çünkü girdiğiniz an sizi mahvediyolar ikinci günden küçücük alanda 10 kez transpaletle ürün çektim arkasından meyve sebze reyonunu iki kez temizledim çünkü ilki beğenilmedi domatesin suyu patatesin toprağı dökülmüş kasalardan o kasaları kaldırmak bi kadın için çok zor 30 kiloluk patates kasasını erkekler bile zorlanır kaldırırken kaldı ki bi kadın için cidden çok zor daha sonra ise gelen sevkiyatı oturup çeklediler bende kolileri açıp dizdim ilk günlerde böyle ağır işlerin yaptırılması ne kadar mantıklı çalıştığım iki gün de ayaklarımın üzerine basamıyoordum eve döndüğümde ben yeniyim diye mi böyle bir şey yaptılar bilmiyorum ama yeni gelene bütün işi yıkmayın ilk günlerden zamanla alışır insan yeni doğan bebek emeklemeden yürümez o kadar üzgünüm ki çok büyük hevesle uğraşlarla girdiğim işimden 2 günde istifa ettim daha önce ki çalıştığım bütün kurumlardan referans mektuplarıyla sevilen eleman ayrılmıştım oysaki

  YanıtlayınSil
 53. Merhaba part elaman alıyorlar mi soka

  YanıtlayınSil
 54. Merhaba. Kolay gelsin şu an alim var mı ? Ben başvuru yaptım internet sitesinden ne zaman dönerler acaba ya da dönüş yapılıyor mu bilgilendirir mısınız ? Tesekkurler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,evet alımlar devam ediyor.Genelde dönmeleri bu aralar 2 haftayı bulabiliyor.

   Sil
 55. Iyi günler ben başvuru yaptım ama dönüş olmadi dönüş yaparlar mı yoksa hiç yapmiyolar mi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi günler dönmeleri 2 haftaya kadar uzaya biliyor.Henüz erken beklemeniz de fayda var.

   Sil
 56. Merhaba. Iskurdan şok markete ise alındım. 3 gun oluyor fakat maaş konusunda bana bir bilgilendirme yapılmadı nereden bilgi alacağım?

  YanıtlayınSil
 57. Merhabalar Şok markete gireli 2 ay olmak üzere ilk başta full time olarak çalışacaksın denildi evrakları imzaladım son anda part time elaman olarak alındım maaş konusunda her hangi bir şey denilmedi part time elaman için yol +yemek verilmiyor mu şok kartım bir buçuk ayın sonunda anca geldi lakin paye kartım benden sonra giren bir elemana gönderilmiş olmasına rağmen bana hala gönderilmedi part time çalışan bir elemanın hakları tam olarak nedir aydınlatırmısınız

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,maaşınız yaklaşık 1800 TL olması gerek.Onun haricinde diğer tüm haklardan yarım olmak şartı ile yararlanırsınız.Yöneticiniz ile durumu konuşun.

   Sil
 58. merhaba b.paşa depo için forklift recht opertürü olarak alım varmı?baya uzun suredır takipteyim neden alım olmuyor

  YanıtlayınSil
 59. Merhaba, bölge müdürlüklerindeki (kazan, ankara) insan kaynakları çalışma şartları ve maaşları nelerdir

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Saatler değişmez haftalık 45 saat çalışırsınız.Genelde cumartesi ve pazar günleri kapalı olur.Maaşlar departmana göre değişir.Hangi departmanı soruyorsunuz?

   Sil
 60. Merhaba,internet sitesinden başvuru yaptım olumsuz olsa dahi bana dönüş yaparlar mı

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,ortalama dönüş süreleri 20 günü bulabiliyor.Bu süreyi geçmediyse beklemeniz de yarar var.

   Sil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda