4.01.2020

ŞOK Market 2020 Personel Çalışma Şartları/Maaşları2019 yılının en hızlı büyüyen indirim marketi ve hatta perakendecisi kim derseniz cevabı kesinlikle Şok Market,olacaktır.Zira yılın hemen başında Borsa İstanbul'a hızlı bir giriş ve ardından neredeyse her ay 150 yeni şube açılışı ile müthiş bir büyüme gerçekleştirmiştir.Şok Marketi rakiplerinden ayıran en büyük özellik şüphesiz Uğur Demirel gibi bir CEO'ya sahip olmalarıdır.Şok'un CEO'su mesai saatlerinin büyük bir bölümünü mağaza çalışanlarını,ziyaret ederek geçirmektedir.

Başka kısa bir bilgi daha vermek gerekirse özellikle 2019 yılı içinde Şok'un,Migros'a satılacağı yönünde çok dedikodu yapıldı.Lakin Şok Market tarafından KAP'a yapılan açıklamada,böyle bir şeyin söz konusu olmadığı ve şirketin tüm gücü ve kendi öz sermayesi ile büyüyeceği bilgisi verildi.Her neyse fazla uzatmadan Şok Market'in 2020 Çalışma Şartları/Maaşlarını analiz etmeye başlayalım.

ŞOK MARKET 2020 PERSONEL ÇALIŞMA ŞARTLARI

Şok Market'in 2020 yılı için çalışma şartlarını ele almak gerekirse geçmiş dönemlere nazaran,herhangi bir değişim söz konusu değil.Zira yasalarda ne varsa A101'in,aynı şekilde personel istihdam etmektedir.Kısaca özetlemek gerekirse günlük çalışma saati 8,5 saat olarak tanımlanmıştır.Bu 8,5 saatin 1 saati sizin çay ve yemek molanızdır.Zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olsada bu çalışmaların karşılığını denkleştirme,yani erken çıkış veya geç giriş saati olarak alırsınız.Bu arada haftada 1 günde haftalık izin hakkınızın olduğunu ekleyelim.

Bir başka konusu ise yıllık izindir.Şayet sabreder bir yılınızı doldurursanız Şok Market'de 14 gün yıllık izin ve iki haftada haftalık izin yani 14+2 gün şeklinde yıllık izin hakkınızın olacağını belirtelim.Hemen belirtelim ki şirkette yılınız arttığı durumda yıllık izninizde artar.5. ve 10. yılınızı doldurmanız durumunda yıllık izin sayınız yükselecektir.

ŞOK MARKET PERSONEL/YÖNETİCİ MAAŞLARI

Ve herkesin merak ettiği rakamlar.Detaylara geçmeden önce Şok Market'in çalışanlarına piyasa şartlarına göre,iyi bir maaş ödemesi yaptığını belirtelim.Piyasa şartlarında asgari ücret ile çalışanların Şok'ta diğer rakiplere göre,yüzde 5 veya 8 oranında daha fazla maaş aldığını ifade etmekte yarar var.Tabi bu ödeme ve şartlar maaş işe sınırlı değil.Maaşa ek olarak her ay düzenli olarak Şok Kart adı verilen ve personele özel bir karta,maaşınızın yaklaşık %10'u kadar,sadece Şok Marketler de alışveriş yapabileceğiniz bir ödeme yapılmaktadır.Ayrıca Yemek ücreti de şirket tarafından karşılanmaktadır.Tabi Personel Envanter primini unutmayalım,Şok Market personeline Prim vermektedir.

Şok Market Personel Maaşları

Depo Elemanı: - (Şubat ayının ilk haftası belli olacak)
Personel: - (Şubat ayının ilk haftası belli olacak)
Mağaza Sorumlusu Yardımcısı: - (Şubat ayının ilk haftası belli olacak)
Mağaza Sorumlusu: - (Şubat ayının ilk haftası belli olacak)

Kısaca özetlemek gerekirse Şok Market'de çalışan bir kişinin YEMEK PARASI - GIDA ÇEKİ - PRİM ve SGK şartları ve hakları ile istihdam edilmektedir.

ŞOK MARKET'E İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şok Market'e başvuru yapmak oldukça kolaydır.Bunun için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak gerekli bilgileri okuyabilirsiniz.ŞOK MARKET'DE İŞKUR ÜZERİNDEN ÇALIŞMAK

Ülkemizde özellikle son yıllarda İşkur üzerinden yoğun bir personel alımı yapılmaktadır.Firmalar bu konuda desteklendiği için neredeyse personel alımlarının tamamına yakını İşkur üzerinden yapılmaktadır.Şok Market'de çoğunlukla İşkur üzerinden personel alımı yapmaktadır.İşkur üzerinden giren personeller ilk üç ay Şok Market'in kadrolu personeline verdiği Şok Kart ve Yemek ücretinden faydalanamaz.Şayet üç ay sabrederseniz ve sonunda Kadrolu personel olursanız tamamıyla bunlardan faydalanmaya başlarsınız.

Ayrıca İşkur üzerinden işe başlayanlar ilk üç ay maaşları Ziraat veya Halk bankasına yatmaktadır.Maaşınızı her ayın 10-15'i arası kimliğinizi ibraz ederek çekebilirsiniz.


ŞOK MARKET KİMİN

Şok Market bir Yıldız Holding iştirakidir.Yıldız Holding kimin derseniz karşımıza Ülker Grubu ve tabi Murat Ülker çıkmaktadır.

13 yorum :

 1. Merhaba. 2 gün önce bir Şok'ta işe başladım. Mailime gelen testi gecmistim. Mağaza da ben geldiğim gün açılmıştı. Konum sebebiyle ve cok kampanya olmadigi icin cirolu bir mağaza değil. Ilk gün bile 9 bin yapti. 3-4'e kadar duser dedi ms. Ms'ye, sana yardimci vermeyecegiz yanina yeni gelen 2 kisi egit her seyi ogret anahtarci olsunlar oyle calissinlar demisler. 3 kisiyiz
  Baska soklarin da dusuk ciroya ragmen bir turlu kapatilmadigini duydum ben ama yine de magaza dusuk kazanctan dolayi kapatilirsa issiz kalirsam, baska subeye vermek yerine atarlarsa diye korkuyorum. En az 6 ay burada calismak zorundayim. Bu 1.
  2. Henuz sok kart vermediler. Ne zaman verirler?
  3. Bana garanti hesabi actirildi. Hic iskura yonlendirilmedim, ms'ye sordugumda seni normal almislardir dedi, henuz e devlette kaydimi goremedim. Normal alindiysam yolla birlikte asgariden az fazla olacak degil mi? Fazla olduysa ozur cevaplarsaniz cok sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,rahat olun Sok kolay kolay şube kapatmaz.Kapatsa bile size yeni bir mağaza verirler.Evet Şok kadrosundan girdiyseniz farklı yatar.Lakin net rakamları ve girişi ancak Şubat ayın da görebilirsiniz.

   Sil
 2. Merhaba. 2 gün önce bir Şok'ta işe başladım. Mailime gelen testi gecmistim. Mağaza da ben geldiğim gün açılmıştı. Konum sebebiyle ve cok kampanya olmadigi icin cirolu bir mağaza değil. Ilk gün bile 9 bin yapti. 3-4'e kadar duser dedi ms. Ms'ye, sana yardimci vermeyecegiz yanina yeni gelen 2 kisi egit her seyi ogret anahtarci olsunlar oyle calissinlar demisler. 3 kisiyiz
  Baska soklarin da dusuk ciroya ragmen bir turlu kapatilmadigini duydum ben ama yine de magaza dusuk kazanctan dolayi kapatilirsa issiz kalirsam, baska subeye vermek yerine atarlarsa diye korkuyorum. En az 6 ay burada calismak zorundayim. Bu 1.
  2. Henuz sok kart vermediler. Ne zaman verirler?
  3. Bana garanti hesabi actirildi. Hic iskura yonlendirilmedim, ms'ye sordugumda seni normal almislardir dedi, henuz e devlette kaydimi goremedim. Normal alindiysam yolla birlikte asgariden az fazla olacak degil mi? Fazla olduysa ozur cevaplarsaniz cok sevinirim.

  YanıtlaSil
 3. Sok'ta ise girdikten sonra evden cikip yurda yerlesmem gerekti. Yurtta son giris 9.30. Yurtta anlayis gostermiyorlar.
  Beni oglen vardiyasinda calistirdiklari icin sorun cikiyor. Burada vardiya degisimi olmuyor. Baska, gunduzcu olabilecegim bir magazaya gecmek istesem gecirirler mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu ilk öncr MS'ye daha sonra BS'ye söylemeniz durumunda yardımcı olabilirler.

   Sil
 4. Merhaba. Diger 2 mesaji yazan da benim. Eski magazada bir mudurun yaninda 2 yeni personeldik, anahtarci olarak yetisiyorduk, mudur bize sektorle ve diger her seyle ilgili her seyi azar azar ogretiyordu. Cok iyi bir insandi.
  Diger arkadasim da cok iyiydi. Bu yeni yerde bir mudur ve bir mudur yardimcisinin yaninda tek personelim. Sirf evi daha yakin diye baska birini getirmislerdi yerime. Bana kasayla, gun sonuyla, market acip kapamayla ilgili hicbir sey yaptirmayip sadece bir seyler tasitip amelelik yaptiriyorlar burada. Msy kasayla ilgili her sey benim isim diyor. Benim isim 9da bitiyor ama 2 saat o isini bitirsin diye hicbir sey yapmadan ayakta bekliyorum. Gostermiyor da ne nasil yapilir. Cok kibirli ve soguklar. Her laflarinin basinda sen 3.'sun biz mudurle mudur yardimcisiyiz 9 yuzden her seyi tasiyip temizlemek senin isin biz sadece kasaya bakip yonetimle ilgileniriz sana isini soyleriz diyorlar. Igne gibi ince seylerle kucuk aralari silmemi istiyorlar. Neredeyse kulak copuyla fayans arasi sildirecekler. Paletle bazi seyleri tasiyorum ama tasiyamayacagim kadar agir olan seyleri de kaldirmamda kimse yardim etmiyor, hep sen tasiyacaksin biz tasimayiz senin isin diyorlar. Paletle degil alisveris arabasiyla tek tek tasiyorum. Paketle tasi diye israr ediyorlar kaldiramiyorum yardim eden yok burunlari bir karis havada. Baska magazaya gecmek istesem zaten bs'ye vardiyayla ilgili sikayetimi dile getirdim. Bana magaza acmayi ogrenirsen duzelir ben konusurum ms'yle dedi ama.ben zaten magaza acmayi biliyorum. Bu gun buraya gecmesem eski magazami ben acacaktim normalde. Cok sik sikayet edip problemli gibi gozukmek istemiyorum. Az zaman gecince bs'ye sube degistirmek istedigimi soylesem degistirir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,bu sikayet ve sorunlar ne yazık ki bir çok firma da var.Bir süre sabredin ve sonra BS'den mağaza değişikligi talep edin.

   Sil
 5. Selam. Iskurlu degilim taseronum, normal aldilwr. Sok markette ise basladim. 3 hafta oldu. Daha sokkart vermediler. 3 ay dolunca mi veriyorlar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam,3 ayın sonun da kadroye geçmeniz halin de verecekler.

   Sil
 6. Merhaba. Kendimi iyi hissetmedigim ve bircok sikintimin oldugu bir zamanda bir an bir hezeyanla alttan ikinci yorumu yazmisim ama yaninda calistigim kisileri daha iyi taniyinca ve onlarla daha cok zaman gecirince biraz da alinganlik yapip onyargili davrandigimi anladim ve su an hicbir sorun yok. Hem bu suteye bakan is basvurusu yapmayi dusunenler, sonradan degisen dusuncelerimden oturu sahsi kotu onyargiya kapilmasinlar diye hem de isverenlerim bu siteye bakip gorur de isimde problem olirursa diye o yorumumun kaldirilmasini, bunun da yayinlanmamasini rica ediyorum. Cok sevinirim. Iyi gunler dilerm.

  YanıtlaSil
 7. Selamun aleykum. Sok'ta ise basladim ay dolmak uzere. Bugun kagit imzalattilar. 35tl kasa masrafi 275'e yukseldi. Yol yardimi kalkti. Yemek ucreti artik maasa yatmayacak paye katina yatacak yaziyor. Ne demek? Normal elemanim. Iskurlu degilim. Ne kadar alacagim?

  YanıtlaSil
 8. Selamlar. Iskurlu degilim isciyim normal. Sokta ise basladim. Kagit imzalattilar dun. Yemek ucreti artik paye karta yatacak hesaba yatmayacak. Yol ucreti kalkti. Kasa tazminati 35'ten 275'e yukseldi diyor. Ne demek bu? Ne kadar alacagiz normal elemanlar olarak?

  YanıtlaSil
 9. Selamlar,Şok Market'te bu aralar personel hakları ile ilgili ciddi değişimler var.Bu konuda bizde bilgi almaya çalışıyoruz.Şubat ayındaki maaş ile beraber her şey netleşecektir.Bu yüzden biraz daha beklemenizde yarar var.

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda