3.01.2021

Şok Market 2021 Yılı Çalışma Şartları/Maaşları


 Şok market,ülkemizde hizmet veren 3 indirim marketinden biridiri.Ve aynı zamanda 2020 yılında en çok insan istihdam eden şirketler arasında gelmektedir.Firma Borsa İstanbul'a adım atması ve aylık ortalama 100'e yakın yeni şube açmasıyla,sektörde en zorlu rakiplerden birisi haline gelmiştir.Zaman zaman firmanın yabancı veya Türklere satılacağı yönünde söylentiler olsa da,Şok Market emin adımlar ile yoluna devam ediyor.

Bu yazımızda yine sizler için firmanın çalışma şartlarını ve maaş konularını işleyeceğiz.2021 yılında Asgari ücrete gelen 500 TL bandındaki zam,Şok'ta maaşlara yansıyacak mı bunları öğreneceğiz.Uzatmadan konumuza başlayalım.Şok Market 2021 yılı Çalışma Şartları ve Maaş bilgisi aşağıda sıralanmıştır.

ŞOK MARKET 2021 PERSONEL ÇALIŞMA ŞARTLARI

Şok Market'in 2021 yılı için çalışma şartlarını ele almak gerekirse geçmiş dönemlere nazaran,herhangi bir değişim söz konusu değil.Zira yasalarda ne varsa Şok Market,aynı şekilde personel istihdam etmektedir.Kısaca özetlemek gerekirse günlük çalışma saati 8,5 saat olarak tanımlanmıştır.Bu 8,5 saatin 1 saati sizin çay ve yemek molanızdır.Zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olsada bu çalışmaların karşılığını denkleştirme,yani erken çıkış veya geç giriş saati olarak alırsınız.Bu arada haftada 1 günde haftalık izin hakkınızın olduğunu ekleyelim.

Bir başka konusu ise yıllık izindir.Şayet sabreder bir yılınızı doldurursanız Şok Market'de 14 gün yıllık izin ve iki haftada haftalık izin yani 14+2 gün şeklinde yıllık izin hakkınızın olacağını belirtelim.Hemen belirtelim ki şirkette yılınız arttığı durumda yıllık izninizde artar.5. ve 10. yılınızı doldurmanız durumunda yıllık izin sayınız yükselecektir.

ŞOK MARKET 2021 PART TİME ÇALIŞMA ŞARTLARI

Şok ülkemizde en çok Part Time personel çalıştıran firmalarından birisidir.Part Time çalışanlar haftalık 29 saat çalışmakadır.Bu 29 saati genelde 4 günde tamamlar,haftanın diğer 3 gününde izinli sayılırlar.

ŞOK MARKET 2021 PERSONEL/YÖNETİCİ MAAŞLARI

Ve herkesin merak ettiği rakamlar.2021 yılında Asgari ücrette güzel bir artış oldu.Şok Markette bu rakamı maaşlara yansıtacaktır.Detaylara geçmeden önce Şok Market'in çalışanlarına piyasa şartlarına göre,iyi bir maaş ödemesi yaptığını belirtelim.Piyasa şartlarında asgari ücret ile çalışanların Şok'ta diğer rakiplere göre,yüzde 3 veya 5 oranında daha fazla maaş aldığını ifade etmekte yarar var.Tabi bu ödeme ve şartlar maaş işe sınırlı değil.Maaşa ek olarak her ay düzenli olarak Şok Kart adı verilen ve personele özel bir karta,maaşınızın yaklaşık %10'u kadar,sadece Şok Marketler de alışveriş yapabileceğiniz bir ödeme yapılmaktadır.Ayrıca Yemek ücreti de şirket tarafından karşılanmaktadır.Tabi Personel Envanter primini unutmayalım,Şok Market personeline Prim vermektedir.Şok Market 2021 Yılı Personel Maaşları

Depo Elemanı: 3.200-3.350 TL
Personel: 3250-3400 TL
Part Time Personel: 2.100-2.250 TL
Mağaza Sorumlusu Yardımcısı: Ş4.250-4.750 TL
Mağaza Sorumlusu: 5100-5.500 TL

Kısaca özetlemek gerekirse Şok Market'de çalışan bir kişinin YEMEK PARASI - GIDA ÇEKİ - PRİM ve SGK şartları ve hakları ile istihdam edilmektedir.

ŞOK MARKET'E İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şok Market'e başvuru yapmak oldukça kolaydır.Bunun için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak gerekli bilgileri okuyabilirsiniz.ŞOK MARKET'DE İŞKUR ÜZERİNDEN ÇALIŞMAK

Ülkemizde özellikle son yıllarda İşkur üzerinden yoğun bir personel alımı yapılmaktadır.Firmalar bu konuda desteklendiği için neredeyse personel alımlarının tamamına yakını İşkur üzerinden yapılmaktadır.Şok Market'de çoğunlukla İşkur üzerinden personel alımı yapmaktadır.İşkur üzerinden giren personeller ilk üç ay Şok Market'in kadrolu personeline verdiği Şok Kart ve Yemek ücretinden faydalanamaz.Şayet üç ay sabrederseniz ve sonunda Kadrolu personel olursanız tamamıyla bunlardan faydalanmaya başlarsınız.

Ayrıca İşkur üzerinden işe başlayanlar ilk üç ay maaşları Ziraat veya Halk bankasına yatmaktadır.Maaşınızı her ayın 10-15'i arası kimliğinizi ibraz ederek çekebilirsiniz.

ŞOK MARKET KİMİN

Şok Market bir Yıldız Holding iştirakidir.Yıldız Holding kimin derseniz karşımıza Ülker Grubu ve tabi Murat Ülker çıkmaktadır.

Yorum Gönderme

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda