12.02.2019

A101 2019 Çalışma Şartları/MaaşlarıHer yıl olduğu gibi,bu yılda sizler için devasa perakende markası olan A101'in çalışma ve maaş bilgilerini derledik.2018 yılına göre çalışma şartlarında değişiklik olmazken,maaşlarda değişimler var.

İndirim marketçiliğin de devasa bir güç,ülkemizin en çok satış mağazası olan perakendecisi.2019 yılı hedefleri açıklandığı zaman bir çok kişi hayret etmişti.Lakin A101 adım adım hedeflerine yaklaşıyor.Şu an için 8 binin üzerinde mağazası bulunan firmanın hedefi,yıl bitmeden 10 bin şubeyi geçmek.

A101 Çalışma Şartları 2019

A101'de günlük çalışma süresi yasalarda geçtiği gibi 7,5 saat olarak belirlenmiştir.Yemek ve çay molalarınız bu saatlere dahil değildir.Günde 1 saat mola hakkınız bulunmaktadır.Hafta da 1 gün izin ve yılınızı doldurmanız halinde 14+2 gün olmak şartı ile yıllık izin hakkınız vardır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile istihdam edilmektedir.Vardiya düzeni mağaza sorumlusu tarafından sağlanmaktadır.Firma da zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olabilir.Bu fazla çalışmalar için,denkleştirme yapılmaktadır.

A101 Maaşları 2019

Asgari ücretin artması ile maaşlarda bir miktar artış oldu.A101'de personel daha doğrusu yeni başlayan her işçi Asgari ücretten %10 daha fazla bir maaş işe çalıştırılmaktadır.Buna ek olarak envanter ve satış primi de uygulanmaktadır firmada.Bu primden gele rakamlar maaşınızın %15-20'si kadar olabilmektedir.Yemek ücretleri firma tarafından karşılanmaktadır.Firmanın hiç bir mağazasında servis imkanı yoktur.

Personel - 2400-2,600 TL
Mağaza Müdür Yardımcısı - 2.750-2.850 TL
Mağaza Müdür - 3.250-3.500 TL

Kısaca özetlemek gerekirse: Maaş + Prim + Yemek Ücreti şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.

123 yorum :

 1. A101 için İşkur alımları belir gün mü yapıyor mesela ayın 1-5 arası gibi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1-15'i arası diye biliyoruz.Lakin değişebilirde.

   Sil
 2. 31 yaşındayım. 8 yıllık perakende mağazacılık geçmişim var. Başvuru yapsam öncelik tanırlar mı?

  YanıtlaSil
 3. İşkur çoğu kisinin görüşmesini iptal etmiş bunun nedeni nedirr?

  YanıtlaSil
 4. Merhaba işkur üzerinden işe giricem maaş düşük olur diyorlar doğrumu şu an 2020 asgari ücret ancak daha az maaş alırskn diyorlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayir 2020 nin altında olmaz.Sonra yukselir.3 ay bu sekildr devam eder.

   Sil
 5. İşkur üzerinden alırken kac aylıgına alınıyor sonra kendi kadrosuna kac ay sonra alıyorlar

  YanıtlaSil
 6. İşkura kayıt yaptırdıktan sonra hemen işe başlanıyormu?

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar a101 e iskurla alinacagim gorusmemi yaptim fakat beni denemeleri icin haber verirlermi

  YanıtlaSil
 8. İşkurluyum daha kartımı çıkartamadım nasıl çıkarabilirim

  YanıtlaSil
 9. Lise mezunu olmayanlari aliyolar mi

  YanıtlaSil
 10. Maaşlar ne kadar veriyor a101 ben magazada asmışlar bu magazada asgari ücret bürüt 2552 tl yazıyor net ne kadar veriliyor.
  Birde bu sitede 2400 ile 2600 yazıyor ben hangisine inanım.
  Birde calışma şartlarını açıklarmısın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şartlar yazımızda mevcut.Bizim verdiğimiz rakamlar maaş ve artı ödemeler sonucu total ücrettir.

   Sil
 11. İşkurluyum maaşımı nereden alabilirim hiçbir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim...

  YanıtlaSil
 12. A101den evrak istediler evraklarimi verdim ise giris belgelerimide imzaladim haber veririz baslayacaginiz tarihi dediler 3 gun oldu ses yok acaba vazmigectiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu süreç 10 günü bulabilir,panik yapmanıza gerek yok.İşe alınmışsınız.

   Sil
 13. Merhaba. 17 mart 2019 tarihinde A101 e ön görüşme için gittim. Görüşme de işkur üzerinden alınacağını söylediler. Henüz hiçbir haber gelmedi. Olumsuz mu yoksa Bi süre sonra haber gelir mi.Görüşme için birde işkur a mı gidecez. Ve işkur üzerinden alımlarda maaş ne kadar oluyor. TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,bu tür durumlarda geneldr en geç 20-25 gün içinde dönüş yapılıyor.Firma sizi işkur belgesi alarak işe çağırıyor,ayrıca bir görüşme olmuyor.

   Sil
 14. Ben 1 hafta once A101de ise basladim 1 haftadir mola adina hic birsey yok sadece sabah 15 dk kahvalti sonra birdaha yok ms ye soyledimde is bitsin onsan sonra diyor is bitmezki hic hep is vardir mutlaka simdi benim sorum gunde ne kadar mola hakkimiz var onu ogrenmek istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1 saat mola hakkınız var.Kimse aksini söyleyemez.Bu durumu MS'ye iletebilirsiniz.

   Sil
 15. ben önceden bimde çalışıyordum çıktım a101e başvursam olurmu işe alınma imkanım olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncyok.eleri bu durum sıkıntı olabiliyordu,fakat şu an böyle bir olumsuzluk

   Sil
 16. Iyi günler ben A101 de büyük ihtimalle işe başlayacağım fakat kafama takılan sorular var ne kadar sürede mağaza sorumlusu ya da yardımcısı, yöneticisi ya da müdürü vs olabilirim bu neye göre belirlenir ve yükseldiğim zaman aynı mağazada mı çalışırım farklı bir mağazada mı birde yeni mağazalar açılınca yükselme şansı oluyormuş bu ne kadar doğru? Benden eski elemanların yükselme şansı daha mı fazla yoksa tamamen bana mı kalmış bir şey?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,genelde 6-24 ay arasında çalışanlar ve işinde başarılı olanlar tercihbediliyor.Genelde yeni mağaza olsa da eski mağazalae içinde tercih ediliyor.Sizden wski ve çalışkan olması önemli.Her eski eleman yönetici olamıyor.

   Sil
 17. Merhaba A101 e iş başvuru yaptım 1 hafta oldu dönüş yapılmadı alımlar yok mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir hafta erken bir süre.Dönüş yapmaları bu aralar 25 günü bulabiliyor.

   Sil
 18. Merhabalar,işten ayrıldım ve işkur'a başvurumu yaptım.İşkurdan alım yapan bir firmaya girmek için illa 30 gün beklemek zorunda mıyım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki böyle bir şart koymuşlar.Bir süre beklemeniz gerekiyor.

   Sil
 19. Anladım birde ben açık öğretim lisesinde okuyorum A101 e alınır mıyım cevaplarınız için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lise mezunu şartı arıyorlar.Önceden böyle bir şart yoktu lakin,şimdi neredeyse tüm firmalar lise mezunu şartı koşuyor.

   Sil
 20. Merhaba iş görüşmesinde ne kadar ücret alacağım ile ilgili birşey söylenmedi iş kurla alıyoruz dendi bir kısmını iş kur size ödüyor bir kısmını biz ödüyoruz dendi iş kur bildiğim kadarıyla asgari ücret ödüyor mağazanın ödeyeceği asgari ücretin üstüne ekmi aceba birer 9 9 buçuk saat çalışılıyor muş mesai ücreti ödeniyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,size 3 ay boyunca sadece asgari ücret yatacaktır.Bu 3 aylık dilimden sonra,bizim yukarıda bilgisini verdiğimiz ücreti alacaksınız.

   Sil
 21. saat 8:30 da mağazada oluyorum, 9 da mağaza açılıyor sabahçı olduğum zamanlar saat 6 da kasamı aldırıyorlar tam olarak ne zaman almam gerekiyor kasamı kaçta çıkmam gerekiyor birde yemek molan 20 dakika en fazla ne yapmalıyım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yemek molanız bir saat.Sizin 17:30 da paydos etmeniz gerekiyor.

   Sil
 22. Benim bir kac sorum olacak
  1.ben şu anda calışıyorum başvuru yapsam alırlarmı
  2.birde izin günler ne günü paazarları veerirlermi bana
  3.maaş nasıl oluyor ve net ne kadar gecer elimebirtanesi 2020 dedi magazadaki inanamadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemeen almaları söz konusu olmayabilir.Pazar izni zor.Maaş bizim bilgisini verdiğimiz gibidir.

   Sil
 23. A101 de çalışma ihtimalim var fakat oradaki mağaza sorumlusu ve yardımcısı 18-20 yaşlarında ben ise 28 onlara isimleri ile hitap etsem bir sıkıntı olur mu?

  YanıtlaSil
 24. Sonuna bey kelimesini eklerseniz sorun olmaz. :)

  YanıtlaSil
 25. Merhaba 101 de 40 gün çalıştım. Özel nedenlerden dolayı cikmak zorunda kaldım. Ms ye durumu anlattım . Uzun bir süre sonunda ise devam edebileceğimi söyledim. İşten çıktığım için, sicile tekrar ise donmemi engelleyen ihtar yazılmaması için bs ile görüştük ve yardimci olacağını söyledi. ancak tekrar basvurursam ve engel ile karsilasirsam şok veya bim gibi marketlerde bu sorunu yasar mıyım? Bu engel sadece a 101 için mi geçerli?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğer marketlerde bu sorun ile kesinlikle karşılaşmazsınız.Durum sadece A101 için geçerli.

   Sil
 26. Ben A101de işe alındım ne msy veya ms olmak için ne kadar süre gerekir ve kim karar verir yükselmeme

  YanıtlaSil
 27. Bu arada Iskur üzerinden değil direkt işe alındım

  YanıtlaSil
 28. Birde unutmadan A101 de ms ya da msy olunca bilgisayardaki yapılan işlemler için bir eğitim vardır değil mi hiç bilgisayar bilgim yok çünkü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O işlemlerin hepsini personelken yavaş yavaş öğrenirsiniz.Daha sonrası için eğitim verilmez.

   Sil
 29. Iyi akşamlar 5 gündür A101 deyim anamdan emdiğim süt burnumdan geldi yarım saat anca mola kullanıyorum günde 12 saat veya full yapıyorum yarın yine fullum lanet olsun böyle dincilere. Neyse benim amacım yükselmek zaten bu yüzden katlanıyorum ve ne zaman sürede mys olabilirsin ayrıca hesap kitap yapıyorlar deftere ve bilgisayar işleri bu işleri öğrenmeden mys olabilir miyim yani müdürden öğrenebilir miyim? Bs seni Iskur üzerinden almayacağız demişti Iskura gitmedim ama Iskur kayıt belgesi istedi benden A101 in direkt personeli olduğum doğru mu? Şuana kadar açığımı sordum yok dediler bu doğru mudur? lütfen cevaplayın tüm sorularımı?

  YanıtlaSil
 30. A101 dolap dereceleri sizce kaç olması gerekiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 0-4 derece genelde sütlük dolap için idealdir.

   Sil
 31. ışyeri mass 2bin 20 lira asgari ücret ödüyoruz personele diyor sene 2400 2600 diyosun kime inanalim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim verdiğimiz rakamlar en güncel rakamlardır.İşkur üzerinden başladıysanız ilk üç ay asgari ücret.

   Sil
 32. Bugüne kadar çalıştığım yerlerle ilgili asla bir yorumda bulunmadım ama bu lanet yerden an itibariyle işten ayrıldım Allah bunların belasını hoca selasını versin çok boktan bir market ucuz işçilik bunların düzeni fuller ayrı bir dert yemek yiyememek ayrı bir dert yarım saat anca mola kullanıyorsunuz mesai bitiminiz takılıyor her gelen müşteri burda eleman dayanmıyor hep çıkıyor der mi ya öyle bir yer ve insanüstü güçlere sahip olmanız gerekiyor kasa reyon sütlük dolap tüm mağaza size ait her hangi bir eksikte egolu msler ve myslerden laf yiyorsunuz kasa düzeni zaten eski bir model ve içerisi buz gibi sahipleri müslümansa bunların ben ateistim sakın girmeyin arkadaşlar

  YanıtlaSil
 33. Sorusu olan varsa sorsun cevaplarım

  YanıtlaSil
 34. Merhaba biz işkurdan başvurduk evrakları falan aldılar ama geri dönüş olmadı whatsap grubu var ordan haber bekliyoruz 1 aydır sizce ne olcak alım ne zaman olur olmaz mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir ay olduysa siz durumu işkur temsilcinize sormalısınız.Zira bu kadar uzun sürmemeliydi.

   Sil
 35. 19 yaşında açıktan lise okuyan kardeşim iskurla a101 e ise başladı.Maaş konusunda a101 200tl iskur 1400 tl yatırdı asgarinin altında bu nun nedeni ne cevap sen öğrencisin demeleri bu nasıl iştir benim bildiğim asgarinin altında çalıştırmak suçtur bilgi verirseniz sevinirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun net cevabı için ayın kaçın da başladı ve kaçın da maaş aldı,bunun bilgisini vermeniz gerekiyor.

   Sil
 36. Kardes a101 mi bimmi? Yarin ikisiylede gorusmem var.eyvallah

  YanıtlaSil
 37. İŞE ALDIK DEDİLER EVRAK HAZIRLADIM 40 GÜN SONRA DÖNÜŞ YAPTILAR EKİBİ TAMAMLADIK DEDİLER HAKKIMI HELAL ETMİYORUM YAZZIKLAR OLSUN BU ŞİRKETE BU YAKIŞMAZ

  YanıtlaSil
 38. Engelli çalışanım zorla istifami aldılar ne yapmam gerekiyot

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alo 173'ü arayınız.Ayrıca zorlaa varsa mutlaka bir avukata ile görüşün.

   Sil
 39. Evrakları teslim edeli 17 gün oldu ancak çalışmaya başlamam için geri dönüş sağlamadılar. İşkur aracılığı ile başlayacaktım. Aksama işkurdanmı kaynaklı. Ne yapmam gerekiyor ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,işkur alımlarında çok nadirde olsa bazen işe başlamanIz bir ayı bulabiliyor.Bu gecikmede dediğniz gibi,işkurdan kaynaklanıyor.Nitekim işe en geç bu ay içinde başlamış olmanız gerekiyor.

   Sil
 40. 18 haziran günü tanıdık bölge müdürü sayesinde cvmi ona gönderdim başvurdum sonra gene 18 inde A101 den biri aradı tcmi aldı dedi işkur la bölge müdürü sizle irtibata geçecek dedi dün işkura internetten kayıt oldum iş hızlansın diye ama 18 inden beri ne arayan var ne soran nasıl olcak bu işler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Işkur üzerinden alımlar yavaş işliyor.Bu ayın sonuna kadar işlemleriniz tamamlanır.Biraz daha sabretmelisiniz.

   Sil
 41. Merhaba, A101 Hangi banka ile çalışıyor maaşları hangi bankaya yatırıyor ?

  YanıtlaSil
 42. Peki kaç gün daha beklemem lzm aramaları için ona göre farklı yerlere başvrucam şuan 5gün oldu başvuralı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3-25 gün içinde dönüyorlar.İşkur üzerinden alımlarda bir hafta daha uzun olabiliyor.

   Sil
 43. Başvurduğumda isim soyisim istemişlerdi ben direk CV verdim işkurla alıyoruz dediler. Başvuralı 2 hafta oldu ama henüz dönüş olmadı acaba yakında alım varmıdır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen bir ayda dahi döndükleri olabiliyor.Az daha sabredin bizce.

   Sil
 44. Sayın kulis Bim ve Şok ile kıyaslarsak A101 için çok daha fazla olumsuz yorumlar yapılıyor işkur üzerinden alıp 3 ay sonra çıkarmalar kadrolu personellere mobbing uygulamalar tecrübesiz torpille gelen bölge sorumluları ve daha bir sürü şey siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? a101 den uzak durup bim ve şok için mi başvuru yapalım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu söylediklerinizin hepsi neredeyse her markette var.Siz bunlara kulak asmayı boş verin,işe alınırsanız dürüst çalışmanız yeterli.

   Sil
 45. A 101e işkurdan girdim. Üniversite mezunuyum ancak sistemde hala aktif öğrenci olarak göründüğüm için işkur tam değil öğrenci ücreti verecekmiş. Aylık 1500-1600 arası bir ücrete denk geliyor bu da. Ama asgari ücretin altında maaş vermenin cezası yok muydu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu uygulama yeni bir uygulama,yani devlet bir şekilde bu rakamı kendince meşrulaştıyor.Bir de geri kalan tutarı işyeri ödeyebilir,bu konuyu mağaza yetkilisine sorun.

   Sil
 46. 26 haziranda işkurda imzamızı attık bize 1 temmuzda iş başı yaparsınız demişlerdi ama 3 temmuz oldu hala Bi haber yok acaba almıycaklarmı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alımlar yavaş işliyor bu ayın 10'nuna kadar işe başlamış olursunuz.

   Sil
 47. Saolun peki maaşları işkur nereye yatıyor bide 2020 TL yatıracak heralde A101 de ayrı para verecekmi verecekse o nereye yatıracak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Halk bankasına yatıyor.Genelde bu ara şöyle bir şey olabiliyor lakin kesin değil.Maaşın bir blölümünü 1600 TL'sini İşkur,geri kalan 420 TL'sini iş yeri karşılıyor.

   Sil
 48. Eğer 10 temmuza kadar çağırmazlarsa ümidi kesiyimmi A101 den çünkü 26 haziranda imzaya gitmiştim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genelde 25 günü geçen dönüşlerde olumsuz oluyor.Buna göre hazırlayın kendinzi.

   Sil
 49. Merhaba ben CV bırakmıştım ve beni görüşmeye çağırdılar bana dediler ki gebzeye gitmem gerekiyo eğitim veriliyomuş galiba işkur üzerine galiba bu eğitim yani tam anlamadım vana ayrıntısına kadar anlatıtmısonıx lütfen a101e gitmem için neler yapmam lazım CV de bıraktım işkura başvuru yapmakmı gerekiyo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz hangi ildesiniz ve ne için eğitime gidiyorsunuz?Yani işkur işbaşı programı ile işe başladıysanız,kısa süreli bir eğitim almanız mümkün.Bunun için İşkur'a başvuru yapmanız gerekiyor.

   Sil
 50. Merhabalar,A101e başvurmuştum bugün arayıp işkur üzerinden alınmayı kabul eder misiniz diye sordular evet dedim ama aklıma şu takıldı öğrenciyim ve 2.5 ay sonra okulum açılıyor çıkmam gerek yani 3 ayı doldurmadan çıkmam mümkün mü? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda sorun yaşamazsınız.Lakin çıkmadan iki hafta önce yazılı olarak istifanızı bildirin.Lakin bu kural iş yerinde 60 günü doldurmanız halinde geçerli.

   Sil
 51. Merhaba biz 26 haziran çarşamba günü işkura gidip bişey ler imzaladık ama hala arayan yok 20 ve 21 inde düğün var dayımın eğer işe gieresem cumartesi pazara izin verirler i birkere ye mahsus?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu izin konusu mağaza sorumlusunun insiyatifinde bir durumdur.Lakin özel sebepler için bir kere mahsus izin verirler.

   Sil
 52. 9 aylik calinim ve 4 aylik onaysiz msy yim gt maasi yatmasi gerekirken 2300-2350 disinda hic para almadim hem onaylamak icin oyaladilar hem gt maasi almadim tam gun 20 tl yarim gun 10 tl bildigim bildigim kadariyla personeller 2250 tl alirken ben 50 tl fazla aliyorum kimi zaman onlarla beraber 2300 aliyorum nedeni nedir hakkimi nasil alirim

  YanıtlaSil
 53. Bn direk a101 subesine giderek cv verdimm , iskur daki gibi olumlu veya olumsuz donmeleri ne kadar surer 25 falan mi ona gore baska is bakmam lazim 😞

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bu aralar özellikle bir ayı bile bulabiliyor.

   Sil
 54. Merhaba a101den part time için gorusmeye cagirdilar tahmini olarak maaslari nedir acaba ?

  YanıtlaSil
 55. Daha önce çalıştım işe tekrar başladım şuan kadrolu personel ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum

  YanıtlaSil
 56. merhaba bana en yakın a101 şubesine gidip mağaza müdürüyle iş görüşmesi yaptım fakat 3 haftadır olumlu veya olumsuz geri dönüş olmadı a101 kariyer üzeindende başvuru yaptım arayan olmadı süreç ne kadar sürüyor geri dönüş için bilginiz varmı acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genelde bu aralar 1 ayı bulabiliyor dönmeleri.

   Sil
 57. 10 temmuzda işe başladım resmi tatillerde yevmiye iki katı oluyordu dedi ms dorumu bide maaş ne zaman yatırır işkur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşkur üzerinden başladıysanız ilk üç ay resmi tatiller de mesai alamazsınız.

   Sil
 58. Merhaba ben yaklaşık 20 gün önce hem internetten başvuru yaptım hem mağazaya CV bıraktım. Fakat henüz bir geri dönüş olmadı. Normal mi bu süreç

  YanıtlaSil
 59. Merhaba ben daha önce a 101 de çalıştım ama şehir değişikliği için işi bırakmam gerekti tekrar başvuru yapsam alınır mıyım işe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğiniz şekilde çıktıysanız alınırsınız.

   Sil
 60. merhaba a 101 sadece işkur üzerinden mi alım yapıyor yoksa herhangi bir mağazadan da başvuru yapabiliyormuyuz

  YanıtlaSil
 61. iyi günler a101de çalışmak için yas sınırı varmı aceba

  YanıtlaSil
 62. Merhaba a101 den iş görüşmesine çağırdılar. Bölge müdürü olumlu ve bizden haber bekle dedi. İse alınır miyim sizce? Kaç gün içinde ararlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bölge müdürü olumlu dediyse bayramdan sonra işe başlamanız muhtemel.Bir süre bekleyin.

   Sil
 63. Is alımından sonra seminer oluyormu is eğitimi yada

  YanıtlaSil
 64. Mrb part olarak calışıyorum.envanter e kalma zorunlulugum var mi benim. Ayrıca sürekli baskı ful kal mesaiyiyi oderiz diolar inanayimmi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,envanter ve mesaiye siz istemediğiniz sürece kimse sizi zorlayamaz.Baskıların artması durumunda Alo 170'i arayıp durumdan şikayetçi olun.Ayrıca sizi zorlayanların bu konuda yasa ihlali yaptğını da da dikkat çekin ve sözlü olarak tebliğ edin.

   Sil
 65. İyi günler a101 de çalıştım asla söylenen maaş verilmedi hep düşük ücret veriyorlar maaş artmıyor. Birde emeklilik fonu var para kesiliyor onu nasıl alabailirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. BES iptali diye internette aratırsansanız fondan nasıl çıkacağınızı öğrenebilirsiniz.Maaş konusuna gelince işkur üzerinden mi başladınız ve ne kadarlık personelsiniz.?

   Sil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda