6.11.2017

KFC Çalışma Şartları/MaaşlarıKentucky Fried Chicken veya kısaca "KFC" olarak bilinen, Louisville, Kentucky merkezli bir fast food restoran zinciri. KFC, Dünya'nın en büyük ikinci restoran zinciridir. Dünya çapında 123 ülke ve bölgede 20.000'e yakın restoranı bulunmaktadır.

KFC, Yum! Brands firması 1997 yılında PepsiCo'dan ayrılıp; Tricon Global Restaurants Inc firması adını alana kadar, Yum! Brands firmasının "concept" adı verilen bir markası ve işletme bölümüydü.

KFC öncelikle kızarmış tavuk, tavuk burger, salata ve sandviç satmaktadır. Kızarmış tavuk üzerine kurulan bir firma olduğundan fırınlanmış tavuk, garnitür ve tatlı da satmaktadır. KFC, Kuzey Amerika dışında, tavuk etinden kebap[1] şeklinde diğer bölgesel lezzetleri de sunmaktadır.

KFC, Albay Harland Sanders'in 1930'lu yıllardaki fikri üzerine kendisi tarafından 1952 yılında kurulmuştur. Şirket 1991 yılında adının kısaltılmış biçimini kabul etti. Nisan 2007'de başlayan şirket orijinal adını kullanmaya başladı. Bu yeniden kurumsal markalaşma aşamasında, tabela, paketleme ve ABD'de yayınlanan reklamlarında tam ismi kullanmaktadır. Marka tarafından, daha yeni ve yeniden modellenen restoranlarda yeni logo ve isim kullanma, ancak eski restoranlarda 1980'li yılların logosunu kullanmaya devam etme kararı alınmıştır. Ayrıca, Yum! reklamlarında kısaltılmış ismi tercih etmektedir.Ayrıca en bilinen sloganı 'soo good'dur.KFC Çalışma Şartları/saatleri ve Maaşları aşağıdaki gibidir.
KFC ÇALIŞMA ŞARTLARI

Günlük çalışma saati 8 saat olarak belirlenmiştir.Yemek ve çay molanız bu saatlere dahildir.Hafta bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da 14+2 gün şeklin de yıllık izin kullanma hakkınız vardır.Personel her hafta değişen,iki vardiya şeklin de çalışmaktadır.

KFC MAAŞ VE RÜTBE SİSTEMİ

İlk işe giren her personel,Asgari ücret ile iş başı yapmaktadır.Yani siz ekip üyesi olarak işe başlayacaksınız ve daha sonraki zamanlar maaşınız ve rütbeniz kademe kademe artacak.

Rütbe ve maaş:
-İlk İşe Girdiginizde Ekip Üyesi Olarak Başlarsınız
Ekip Üyesi Maaşı = Asgari Ücrettir. Ancak Üstünü Değiştirme, V.S Gibi 10-15 Dk Fazla Çalıştığınız İçin Mesai İşler Buda Ay Sonuna  %10 daha fazla ücret demektir.

-Expert ( Servis Uzmanı) Rütbesi ; 
- 3. Ayınızı Doldurduğunuzda Gramajlar,Hamburger Yapımı ( Burger İçin Örnek ) V.B Konulardan Sınava Girersiniz. 100 Soruda 80 Net Yapan Sınavı Geçer. Maaşınız %5 Artar.

-Servis Supervisor Rütbesi ; 
Bu Rütbe Müdürlükten Önceki Son Seviyedir. Artiı Vardıya Tutmaya,Müdürün Size Restoranı Emanet Etmesi,Ayak İşlerinden Tamamen Kurtulduğunuz Rütbedir.6. Ayınızı Doldurduğunuz da Yine Sınavla Bu Rütbeye Hak Kazanacaksınız. Maaş asgari ücretten %25 daha fazladır.

- Vardiya Müdürü Rütbesi 
1.Yınılınız Bittikten Sonra Bu Rütbe İçin Tekrar Sınava Girersiniz. Sınavı Kazanan Vardiya Müdürü Olur. Maaş asgari ücretten %80 daha fazladır.

Vardiya Müdürü<Asistan Müdür<Restoran Müdürü<Grup Müdürü Olarak Kariyer İlerler. Her Rütbe arası asgari ücret baz alınırsa,%25 maaş ücreti fark eder.

YEMEK SİSTEMİ VE PUANLA YEMEK ALIMI

Yemek Sisteminde Tüm Restoranların Hakkı 14 Puandır. Bu Puanlar Sonraki Güne Devredilemez.O Gün İçinde Kullanılması Şarttır. Puanlara Karşılık Gelen Yemek Listesi Örnegi ;

- Et Burger 5 Puan
-Tavuk Burger 4 Puan
- 1 Dilim Pizza 5 Puan
- Orta Boy Patates 3 Puan
- Cola-Ice Tea-Yedigün-Fruko Orta Boy 1 Puan
- Sogan Halkasi 8'Li 5 Puan
- Acili Kanat Adet 3 Puan.
- Su 1 Puan

İşe Girmek Heleki Yaza Yaklaşşıldığı Zaman Çok Çok Kolaydır. Çalışmak istediğiniz firmaya Gidip, Müdürle Görüşme Talep Edin. Ancak En Önemli Şey Erken Gitmeniz. Avm ise 10.00'Da Açılğı için 11'De Gidin .Çalışmak istediğinizi Belirtin.Zaten Eleman sıkıntısı Oldugu için Hemen Kabul Edeceklerdir.

İŞE GİRİŞTE İSTENİLEN EVRAKLAR

Sizden,Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Sağlık Belgesi,Öğrenci Belgesi, Sabıka Kayd,ikametgah + 4 Resim isterler.Bunları Tamamlayın Teslim Edin. 3 Gün Içinde Sigortanız Başlar Ve işbaşi Yaparsınız.

11 yorum :

 1. merhaba admin kfc de part time çalışmak istiyorum .. haftada kaç gün olur ve maaşları nedir ? aynı zamanda sakal bıyık serbest mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,gün hakkında bir şey söylemek zor.Lakin haftalık 30 saat çalışmanız gerekiyor.Maaş yaklaşık 800 TL civarında.Sakal ve bıyık yasak.

   Sil
 2. iyi Günler ben kfc de calışmayı düşünüyorum ilk olarak asgaari ücreet çalıştırıoyor ama istedigimiz zaman mesai yapabilrmiyiz yaparsak 12saat çalışsak aylık ne kdara gelir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi günler.Evet asgari ücret ile çalışmanız mümkün.Lakin istediğiniz zaman mesai yapmanız söz konusu değil.Mesai konusu mağaza ve iş yoğunluğuna bağlı bir durum.Zira mağazanızın cirosu iyiyse mesai yapmanız istenir,mağazanızda işler vasat ise mesai yapmanıza gerek kalmaz.

   Sil
 3. Kfc şirketinden üzülerek yeni ayrıldım, lakin kesinlikle mesai yok yazamayız denildi

  YanıtlaSil
 4. IYI GUNLER ADMIN KFC, MARMARISTE YASIYORUM, IKAMET IZNIM VAR ,CALISMA IZNI CIKARIYORMUSUNUS? INGILIZCE ,RUSCA ,BULGARCA IYI DERECEDE KONUSUYORUM VE YAZIYORUM INGILTEREDE BREAKFAST DA CALISIYORDUM MUTFAK ,SERVIS KASA YA NI HEPSINI . 4 yas COCUGUM VAR KRESE GIDIYOR CALISMA IMKANIM VAR MI ? TESEKURLER


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi günler.Bu konuda size net cevabı KFC genel merkezi verebilir.Ayrıca herhangi bir KFC şubesine giderek yöneticilerden de net bilgileri öğrenebilirsiniz.

   Sil
 5. Merhaba üniversite mezunuyum öğretmenlikte 3. Yılım fakat kfc de restoran müdürü olmak istiyorum.Yapılması gerekenler ve aşamalar nelerdir benim için ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sektör oldukça zor ve sabır isteyen bir sektördür,işinizi bırakmadan önce bir kes daha düşünün.KFC şubelerinden yönetici pozisyonunda başvuru yapmanız mümkün.İşe alınmanız durumunda,size iş tanımı ve aşamalar hakkında detaylı bilgi verilecektir.

   Sil
 6. kaç yaş üstü çalışabiliyor?

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda