Güncel

6.02.2018

Bim 2018 Çalışma Şartları/MaaşlarıBim,ülkemizde indirim marketlerinin atası kabul edilen devasa bir perakende firmasıdır.Başarısı ve büyüklüğü dünya genelinde kabul görmüş,gelişimi ve başarısı ülke dışında bir çok üniversite de,girişimcilik örneği olarak incelenmiştir.

Bim,her yıl olarak düzenlenen "Küresel Perakendenin Güçleri" listesinde,daimi olarak ülkemizi temsil etmeyi sürdürmüştür.Söz konusu listeye ülkemizden yıllardır girebilen tek firma Bim'dir.

Bim Çalışma Şartları 2018

Firma da çalışma şartları olarak bir değişim söz konusu değil.Zira yıllardır yapmış olduğumuz anlatımı Perakende Kulis olarak bir kez daha yapalım.Günlük çalışma süresi yasaların öngördüğü gibi 8,5 saat olarak belirlenmiştir.Bu saatlere dinlenme ve yemek zamanı dahildir.Hafta da 1 gün haftalık izin ve yılınızı doldurmanız durumun da 14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız olur.

Haftalık izinler genel de hafta içi verilmektedir.Personel Sabahçı/Akşamcı olarak her hafta değişen vardiyalar ile istihdam edilmektedir.Vardiya düzeni Mağaza Sorumlusu tarafından sağlanmaktadır.

Bim Maaşları 2018

-Mağaza Sorumlusu - ~2400-290 TL
-Mağaza Sorumlusu Yard. - ~2200-2500 TL
-Personel - ~1800-2000 TL

Bim'de maaşlar çalışan mağazaya ve envanter primine göre değişkenlik gösterebiliyor.Ciro primi,envanter primi,günlük temsilcilik vs...Şöyle bir örnek verelim daha iyi anlaşılması için;örneğin bir mağazanın üç aylık envanteri %1 geldi bir diğer mağazanın envanteri %3 geldi,bimde envanter primi alabilmek için sınır %2.5 dur.%1 lik envanteri olan mağazanın sorumlusu 500,yardımcısı 300,personel 150 TL civarı prim alır.%3 olan mağaza çalışanları prim alamaz.O yüzden maaşlarda net bir ücret yoktur.

Kısaca özetlemek gerekirse: Maaş + Yemek Ücreti + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.

Bim'e iş başvurusu hakkında bilgi almak ve işe başlarken gereken evrakları öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.


10 yorum :

 1. Merhaba internet uzerinden başvuru yaptim dönüş sağlandı randevu verildi. Bölge sorumlusu ile görüştük olumsuz hiç bir etken yokken herhangi Eleman açığında dönüş yapacaklarını söylediler 4 yılda tecrübem var. Fakat 4 gün sonra mail atmislar degerlendiremiyoruz uzgunuz. Anlamadigim artık hiç mi alınamıycam acik olsa dahi yoksa olumsuz bişi yoktu🤔

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muhtemelen olumsuz oldu başvurunuz.İsterseniz mağazalardan da başvuru yapabilirsiniz,fakat sonuç değişmeyecektir.

   Sil
 2. Teşekkür ederim. Hayırlı olan olsun hakkımızda nasibim yokmus iyi gungün🖐️

  YanıtlaSil
 3. Is kurlu olarak a 101 de 6 gün çalıştım ve istifa ettim bayan olduğum halde ağır ağır koliler kaldiriyordum. Ise basladigim günün 2. Gununde kasayi öğrendim . Önlisans mezunuyum. Bim de calismak istiyorum beni alirlar mi ?
  6 gun a 101 çalışmam sorun olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zahide hanım,Bim genelde A101'den çıkanları işe almayabiliyor.Lakin siz iş başvurunuzu yapın ve A101'de kısa bir süre çalıştığınız için bunu formunuza eklemeyin.Zira eklemeniz halinde işe alınmama ihtimaliniz daha yüksek...

   Sil
 4. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica eder,iş hayatınızda başarılar dileriz...

   Sil
 5. işkurla işe girdim ücret için hesap açmam gerekiyor mu

  YanıtlaSil
 6. Merhaba 01 06 ve 20 06 tarihler arasında işkur kursiyeri olarak Bim de işe başladım yaklaşık bir haftada kasayı çözdüm ama iş arkadaşlarımın iş öğretirken ki tavrı müşterilerin bile dikkatini çekiyor onlara tepki gösteriyorlardi çalıştığım süre içinde en az 10 gün sürekli aksamciydim ramazan dolayısıyla mal çıkışa denk geliyordu dolayısıyla çıkış saatimiz 22:40 bile bulduğu oldu eşimle buyüzden ayrılma derecesine geldim ve eşimin zoruyla işten ayrılmak zorunda kaldım işten ayrıldığım gün lağım taştı onu bile bana temizlettiler buna bile sesimi çıkartmadim akşama kadar o ıslak ayakkabıların içinde duran ayaklarımda mantar başladı hala çekiyorum işi bırakma sebebi olarak mesai saatleri ni nerekce gösterdim inanın hala için yanıyor bir gram yalanım varsa Allah belamı versin kimse ne Bim ne işkur arayan olmadı sessiz sakin isim elimden gitti şuan hala işsizim iki tane cocuğum var iskurdan iki yıl ise giremeyeceğime mi yanayım yoksa yapılan bu zulüm ve haksızlığa mi yanayım ben ne yapabilirim bu konuda basvurabileceğim mercileri lütfen bana yazabilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kardeşim gbi kime şikayet edecekin?bu ülkede patronun parası olanın borusu öter.hiç uğraşma üstüne sen suçlu çıkarsın.

   Sil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda