27.03.2018

Medi Markt 2018 Çalışma Şartları/Maaşları50 yıllık birikimiyle, 15 ülkede, 1016 mağazası ve 70 bini aşan çalışanı ile 900 milyonun üzerinde müşterisine hizmet veren Media-Saturn Holding’e bağlı MediaMarkt, dünya markalarını Alman uzmanlığı ve düşük fiyatlarla müşterilerine sunuyor. Kaliteli satış öncesi ve sonrası hizmet anlayışıyla müşterilerini ağırlayan Avrupa’nın 1 numaralı elektronik market zinciri MediaMarkt, Türkiye’de ilk mağazasını 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açtı. 2013 yılında da online satış kanalı mediamarkt.com.tr’yi hayata geçirdi. Uluslararası çoklu kanal stratejisi ile mağazacılık ve online perakendeciliğin sayısız avantajlarını müşterilerine entegre olarak sunan MediaMarkt’ın, 14 adedi İstanbul’da olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da toplam 59 mağazası bulunuyor.

MEDİA MARKT ÇALIŞMA ŞARTLARI 2018
Bu kısa bilgiden sonra çalışma koşullarına geçelim.Firma da çalışma saati yasaların belirlediği gibi 8,5 saat olarak belirlenmiştir.Bu 8,5 saatin 1 saati çay ve yemek molalarına ayrılmıştır.Bir çok firma da olduğu gibi yine bu firmada da vardiya sistemi ile,personel kendi arasın da hafta bir kez periyodik olarak vardiya değişimi yapmaktadır.Yine hafta bir gün izin kullanma hakkınız vardır,tabi bir yılınızı doldurmanız durumun da 14+2 gün şeklin de yıllık izin kullanma hakkınızın olduğunu da bilmenizi isteriz.

Zaman zaman sizden fazla çalışmanız istenebilir,özellikle kampanya ve mağaza açılışı olduğu dönemler de bu istekler ile sıklık ile karşılaşabilirsiniz.Lakin bu çalışmalar mesai adı altın da maaşınıza ek ödeme almanız söz konusudur.Yani Media Markt'te fazla çalıştığınız saatler için ücretini alırsınız.

MEDİA MARKT MAAŞLARI 2018 

Firmada yeni personellerin maaşı hemen hemen Asgari Ücretten %20 daha fazladır.Medi Markt,çalışanları sendikal haklar ile istihdam edilmektedir.Firma çalışanları Tez-Koop İş sendikasına bağlıdır.Dolayısıyla diğer Teknoloji Marketlerinden bir adım daha iyi şartlar ve maaşlar da çalışılıyor.Firma düzenli olarak her ay yemek parası ödemesi yapmaktadır.Bu ödeme yemek kartına yatmaktadır.Tüm çalışanlarına servis imkanı,servis güzergahından uzak yerde olan mağaza çalışanlarına ise,yol parası kadar ödeme yapılmaktadır.

Sendikal Haklar:
Her 3 ayda bir ikramiye(maaşın 3'te 1'i kadar)
Yakacak yardımı(senede bir kez)
Okul Yardımı (senede bir kez)
Ölüm yardımı (aile içi ölümler halinde)
İzin parası (yıllık izine çıkıldığında)

Yukarıda saydığımız sendikal hakları almak için işbaşı yaptıktan,üç ay sonra sendikaya kaydolmanız gerekmektedir.Bir önemli husus işe bu saydığımız haklar Toplu İş Sözleşmesi ile sağlandığı için,haklara tabi olan personellerin çalışmış olduğu yıla göre,ikramiye veya diğer ücretlerde azalma çoğalma olabilmektedir.

Firma ayrıca bireyse ve mağaza bazlı prim sistemi uygulamaktadır.Verilen hedef ciroların aşılması durumunda,her çalışan maaşına ek olarak prim ödemesi almaktadır.

Not: Yönetici çalışma saatleri ve maaşları farklıdır.

2 yorum :

  1. Yanıtlar
    1. En az 18 yaşında olmanız gerekiyor.Yaşınız 18'den az ise işe alınmanız mümkün değil.

      Sil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda