13.04.2018

D&R Satışında Sona GeliniyorDoğan Holding, Türkiye’nin ünlü kitap-kırtasiye mağazalar zinciri D&R’ı satma kararı aldı.Şirket tarafından KAP'a açıklama yapıldı ve satış işlemlerinin devam ettiği doğrulandı.


Ülkemizde gıda dışı perakendecilikte önemli bir marka olan D&R el değiştirme sürecinde sona geliyor gibi.Doğan Holding, Demirören Holding’e sattığı medya kuruluşlarının ardından D&R’ı da satma kararı aldı. KAP’a yapılan açıklamaya göre, mağazalar zincirinin 440 milyon TL’ye satışı konusunda Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye ile ön protokol imzalandı.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklama şu şekilde gerçekleşti: "Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, yüzde 100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin ("D&R") sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda