Güncel

20.06.2017

Burger King Çalışma Şartları/Maaşları 2017Yabancı sermayeli gıda perakendecilerden olan Burger King neredeyse 20 yıldır ülkemiz de faaliyet göstermektedir.İş olarak hayli yoğun bir tempo da çalışmanızı gerektiren,Burger King ülke istihdamına olumlu mana da katkı sağlamaktadır.Burger King Çalışma Şartları/saatleri ve Maaşları aşağıdaki gibidir.
BURGER KİNG ÇALIŞMA ŞARTLARI

Günlük çalışma saati 8 saat olarak belirlenmiştir.Yemek ve çay molanız bu saatlere dahildir.Hafta bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da 14+2 gün şeklin de yıllık izin kullanma hakkınız vardır.Personel her hafta değişen,iki vardiya şeklin de çalışmaktadır.

BURGER KİNG MAAŞ VE RÜTBE SİSTEMİ

İlk işe giren her personel,Asgari ücret ile iş başı yapmaktadır.Yani siz ekip üyesi olarak işe başlayacaksınız ve daha sonraki zamanlar maaşınız ve rütbeniz kademe kademe artacak.

Rütbe ve maaş:
-İlk İşe Girdiginizde Ekip Üyesi Olarak Başlarsınız
Ekip Üyesi Maaşı = Asgari Ücrettir. Ancak Üstünü Değiştirme, V.S Gibi 10-15 Dk Fazla Çalıştığınız İçin Mesai İşler Buda Ay Sonuna  %10 daha fazla ücret demektir.

-Expert ( Servis Uzmanı) Rütbesi ; 
- 3. Ayınızı Doldurduğunuzda Gramajlar,Hamburger Yapımı ( Burger İçin Örnek ) V.B Konulardan Sınava Girersiniz. 100 Soruda 80 Net Yapan Sınavı Geçer. Maaşınız %5 Artar.

-Servis Supervisor Rütbesi ; 
Bu Rütbe Müdürlükten Önceki Son Seviyedir. Artiı Vardıya Tutmaya,Müdürün Size Restoranı Emanet Etmesi,Ayak İşlerinden Tamamen Kurtulduğunuz Rütbedir.6. Ayınızı Doldurduğunuz da Yine Sınavla Bu Rütbeye Hak Kazanacaksınız. Maaş asgari ücretten %25 daha fazladır.

- Vardiya Müdürü Rütbesi 
1.Yınılınız Bittikten Sonra Bu Rütbe İçin Tekrar Sınava Girersiniz. Sınavı Kazanan Vardiya Müdürü Olur. Maaş asgari ücretten %80 daha fazladır.

Vardiya Müdürü<Asistan Müdür<Restoran Müdürü<Grup Müdürü Olarak Kariyer İlerler. Her Rütbe arası asgari ücret baz alınırsa,%25 maaş ücreti fark eder.

YEMEK SİSTEMİ VE PUANLA YEMEK ALIMI

Yemek Sisteminde Tüm Restoranların Hakkı 14 Puandır. Bu Puanlar Sonraki Güne Devredilemez.O Gün İçinde Kullanılması Şarttır. Puanlara Karşılık Gelen Yemek Listesi Örnegi ;

- Et Burger 5 Puan
-Tavuk Burger 4 Puan
- 1 Dilim Pizza 5 Puan
- Orta Boy Patates 3 Puan
- Cola-Ice Tea-Yedigün-Fruko Orta Boy 1 Puan
- Sogan Halkasi 8'Li 5 Puan
- Acili Kanat Adet 3 Puan.
- Su 1 Puan

İşe Girmek Heleki Yaza Yaklaşşıldığı Zaman Çok Çok Kolaydır. Çalışmak istediginiz firmaya Gidip, Müdürle Görüşme Talep Edin. Ancak En Önemli Şey Erken Gitmeniz. Avm ise 10.00'Da Açılğı için 11'De Gidin .Çalışmak istediğinizi Belirtin.Zaten Eleman sıkıntısı Oldugu için Hemen Kabul Edeceklerdir.

İŞE GİRİŞTE İSTENİLEN EVRAKLAR

Sizden,Nüfus Cüz. Fotokopisi, Sağlik Belgesi,Öğrenci Belgesi, Sabıka Kaydı ,ikametgah + 4 Resim isterler.Bunları Tamamlayın Teslim Edin. 3 Gün Içinde Sigortanız Başlar Ve işbaşi Yaparsınız.

101 yorum :

 1. Merhaba, işe girişte benden buradakilere ek olarak sgk hizmet dökümü istendi, fakat ben ilk defa çalışacağım zaten. Bu konu hakkında fikriniz var mı? Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk kez sgk kaydınız yapılacaksa sizin,sgk dökümü vermenize gerek yok.Lakin evrak teslimi sırasında bunu belirtmeniz de fayda var.

   Sil
 2. Kac yas üstünü işe alıyorsunuz

  YanıtlaSil
 3. Önlisans mezunuyum yönetici olarak başlayabilirmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başvurunuzu yapın,şu anda çok fazla personel ihtiyacı var.

   Sil
 4. hafta sonu çalışmam mümkün mü? mümkünse saatleri ve ücreti nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece hafta sonu personel alımı yapmıyorlar.Lakin isterseniz siz yinede başvuru yapabilirsiniz.

   Sil
 5. Ben İş Görüşmesine Gittim Benden Restoran Müdürü Evrak listesi verdi onları bana getir sonra da eğitim varmis ona git dedi kesin işe başlarmıyım durduk yere kimse istemez bu evrakları?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrak istediyseler kısa sürede iş başı yaparsınız.

   Sil
 6. Başvurdum beni çağırdılar görüşmeye gittim işe giriş evraklari istediler onlari verdim sonra kimse dönmedi bana boşuna mı istiyolar yoksa dönüş yaparlarmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrak verdiyseniz kesin olarak işe başlarsınız.Muhtemelen pozisyon boşluğundan dolayı bekletiyor olabilirler sizi.Biraz daha beklemenizi tavsiye ederim.

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Seni cagirdilar mi ben de başvurdum da aynı şekilde bende evrakları mi verdim 2 haftaya yakın çağırılir dediler 8 gün oldu halen cagırmadilar cagırirlar mi ki

   Sil
 8. Part time eleman çalıştırılıyor mu?

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, part time pozisyonda haftada 24 saat mi çalışılıyor? Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 10. Merhaba, bu firmada maaşlar ayın kaçında yatıyor acaba? Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayın 5'i ve 10'u arası bildiğim kadarı ile.

   Sil
 11. 26 ekimmde girdim işe maaşı 5 veya 10 kasımda mı yatırırlar yoksa 5 ve ya 10 aralıktamı

  YanıtlaSil
 12. Kasım ayında toplam da 4 günlük maaş alırsınız.Aralık ayında ise tam maaş alırsınız.

  YanıtlaSil
 13. Parttime ucretleri nekadar?

  YanıtlaSil
 14. Ss ler hesaplamana göre 1775 lira alıyor bes 65 lira kesiyor 1710 kalıyor ve ben bayramda 1 gün çalıştım çift mesai 59 lira 1769 olması gerekirken yatan maaş 1655 neden ekip üyeleri mesaiyle 2 bin alıyor haliyle koyuyor bize biz neden mesai alamıyoruz ?

  YanıtlaSil
 15. Burger da çalışıyorum çalışma şartları zor değil işi ne kadar bilip ne kadar hızlı olursan o kadar müdürlerin gözünde yükselir ve rahat olursun önemli olan işini isteyerek yapman şuana kadar hiç askeri ücret almadım maaşım en az 1600 TL oldu tek sorun vardiyalı sistem olduğundan dolayı müdür ün keyfine ve elemansızlığa bağlısın mesela bi gün 12 de girdin işe 8 de çıkman lazım ona göre plan yapıyosun ama eleman olmadığı için yada iş çok olduğu için senin o 8 buluyo 10 u haftada 2 gün net sana kapanış yazıyo buda demek oluyo ki 4 te iş başısın restoranın temizliği gece 1-2 demi biter kaçta biterse servis gelip sizi alıyo artık gece 2-3 gibi evde oluyosun haftada 1-2 kere 12-8 vardiyası yazıyolar sana ki sesin çıkmasın diğer günler 1 gün izin 2 gün kapanış şanslıysan 1-2 gün 12 cisin değilsen de geri kalan tüm günler 2 de iş başısın 10 da çıkıyosun yani ne gecen var ne gündüzün nede düzenli bi hayatın hafta sonu tatilleri hayal yani bide ayda 1 denk gelirse gelen açılış var sabah 8 öğlen 4 onda da yine iş çok olursa 1 saat kafadan mesai tutuyolar diğer elemanlar yemek dönüyo o sırada sende onların yerine bakıyosun burger da çalışmak zor değil burger ın düzensiz saatleri zorlaştırıyo mesai kalmak istemeyince de sana diyolar ki sözleşmede yazıyodu imzalamasaydın

  YanıtlaSil
 16. Sigortasız çalışma mümkün mu acaba

  YanıtlaSil
 17. ÜNÜVERSTEDE ÖĞRENCİYİM FULL TİME ÇALIŞMAK İSTİYORUM ZATEN SADECE SINAVLARA GİDİYORUM İŞE GİRSEM SINAV VAKİTLERİ İZİN VERİRLERMİ

  YanıtlaSil
 18. ben burger kıng de çalısıyorum ama hak çok yeniyo 4 saat fazla çalışıyorum her Allahın günü 5 kuruş mesai yazmıyorlar müdür burger değil okul müdürü sanki gidip ayakkabı alır gelir bunları giymek mecburi der zorla giydirir ayakkabı ücreti olarak 50 tl ister elemanlardan bişey kaybolur dönüp dolaştırıp illa birinin üzerine atıp parasını ondan keser yok efendim bugün kink çıkın fazla herkes onu yesin bugün bu gün herkes ayran içecek yok bugün herkes royal yiyecek ulan 12 saatten fazla çalıştııyon ufacık ekmeklemi karnımız doysun müdürün kafasına göre şirketin belirlediği standartlarla bizim müdürün alakası yok çorap değiştirir gibi eleman girip çıkıyor bizim oraya adam yuykarı yazmış 15 dk erken geldiği için mesai diye ne 15 dk sı ya biz 4 yeri geliyo 5 saat fazla çalışıyoruz zerre mesai yazmıyorlar işemi gidiyoz nazi kanpınamı belli değil zatn ben 2 aydır fazla mesailerimi müdürün yediği her haltı kayda alıyom ettiği küfürleri yok begenmediysen siktir git ayakları hepsini çektim merak etmesin elmi yaman personelmi görecek biraz daha zorlamasını bekliyom şansını 2. durağım sgk ve adliye olacak bakalım ondan sonra ne yapacak çocuklarımın yüzünü göremiyom lan

  YanıtlaSil
 19. Lise 4 e gectim 3 ay tatilinde calisacam beni alirlarmi yasim 18

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşınız 18 ise,büyük ihtimal işe alınırsınız.

   Sil
 20. Keşke yazdıklarınızın biri yasansa sahtekarlar sizi işçi değil köle gibi davraniyorlar ss'im ben emdiğim süt 2 senede burnumdan geldi bu yerde allah belasını versin böyle sistemin değil eleman mudur bile olsanız çekilmez bu burger king yemekleri lezzetli ama çalışma elemana değer sıfır mudurleride tam kufurbaz ben ss'im hiç bi elemanı Kırman ama diğer ss'lerde elemanlara yapmadığını bırakmıyor ya tab gıdanın denetlemesi gerek bu durumu yada dön değiştirir gibi eleman değiştirmeye alisacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şikayetlerinizi kesinlikle Tab Gıda'ya iletmenizi tavsiye ederim.Zira bu konuda çok ilgililer.

   Sil
 21. Kasada 4 5 defa fazla cıkinca ne oluyor acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli çıkması takibe alınmanıza neden olur.Lakin açıklarda maaşınızdan kesilir.

   Sil
 22. Bende burgerkingin çağrı merkezinde çalışmaya başlıycam fakat orda da günlük 8 saat çalışmak gerekmiyor mu ve mesai paraları neden bu kadar düşük bunun için nasıl bir yol izleyebiliriz ve 8 saatten fazla elemanın çalşması çağrı merkezinde yasak değil mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haftalık 45 saat çalışmanız yasalarca öngörülmüştür.Fazla çalışmalar için mesai ödenmesi zorunludur.

   Sil
 23. Mesai ödemesi me kadar acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çalışmış olduğunuz maaşa göre hesaplanır ve değişkendir.Saatlik ücretinizi %50 zamlı yatırırlar.

   Sil
 24. Ekip üyesiyim suanda 1 saat mesai ücreti ne kadar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maaşınıza bağlı bu ücret.Bir günlük ücretinizi 7,5 saate bölün.

   Sil
 25. Burger kingden ekim 11 de basladim 12 de ise gitmeden vikyim kasim 21de tutanak geldi 13.14kasimda ise gelmedin hizmet sozlesmesinin hakli nedenlerle bildirmeksizin feshi hakkinda diye ne yapmam lazim

  YanıtlaSil
 26. Tutanak diger is yerlerinde gorulur mu

  YanıtlaSil
 27. Bir ay içinde 3 gün mazeretsiz işe gitmediyseniz,işinizi sonlandırma hakları var.Tutanak hiç bir iş yerinde görünmez.

  YanıtlaSil
 28. Haftada 5 6 tutanak yalnızıldıgında yada kasada surekli eksi ve artı çıkınca is çıkışimı olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük olasılık çıkış verilir.

   Sil
 29. Arkadaşlar burger king çalışmak için bence son plana atılmalıdır çünkü bir insandan 10 saat ayakta nefes almadan çalışmasini istemek insan haklarına suçtur ben part time ekip uyesiyim ve işten çıkmak istiyorum çıkmak için 15 iş gününü doldurmam gerekiyormu ve doldurduğum takdirde çıkış işlemi prosedürü nasıl yürüyor 15 iş gününü doldurduğum gibi işten ayrılabilir miyim?

  YanıtlaSil
 30. Ben burger king başvurdum evrakları mi da tamamlayıp gönderdim bana 1 hafta bekleyin size haber veririz dediler bugün 8 gün oldu fakat halen aramadi lar şimdi beni cagirmayacaklar mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrak verdiyseniz kesin olarak iş başı yaparsınız.Bir süre daha bekleyip,merkeze gidebilirsiniz.

   Sil
 31. Burger king pişmanlıktır şuanda çalışıyorum sakın girmeyin başka işler deneyin benden tavsiye

  YanıtlaSil
 32. Burger king de ekip üyesi olarak çalışıyorum aylık ne kadar maaş alırım askeri ücret mi

  YanıtlaSil
 33. arkadaşlar parekende kulis arkadaşımız çpğu şeyi bilmediği kesin yada kendisi tab gıda çalışanı . bende çalışıyorum burda mesai saat ücreti 6TL yazıyorlar normalde askeri ücretlinin saati 7,5TL geliyor kanunen mesaisi 12TL alması lazım ama bunlar 6TL veriyor herkes ondan dolayı mesai calışmak istemiyor. ama işsiz millet parasız olunca katlanıyoruz yine de iş verdikleri için teşekkür ediyoruz dogru bilgilendirin parekende kulis kardeşim saygılarımla.

  YanıtlaSil
 34. motorcu magas ne kadar kı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değişmediyse 1500-1700 TL arasında bir rakam.

   Sil
 35. Sağlık ocağından rapor aldım 1 günlük geçerli demi?

  YanıtlaSil
 36. 2 gün önce görüşmeye gittim dün evrak istediler bugün teslim ettim arıycaz dediler geri dönüş olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir kaç gün beklemeniz gerekebilir.Lakin kesin işbaşı yaparsınız.

   Sil
 37. Benim işe gireli daha 2 hafta oldu beni sürekli hafta sonları lobi veya bulasik yaptırıyorlar ben fazla burger yapımına giremiyorum yapsam da sürekli yavaşsin diyorlar sizce daha hızlanır mıyım sonuçta daha ise gireli 2 hafta oldu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz sabır ile kısa zaman da istedikleriniz olur.Ama sabır ve emek...

   Sil
 38. Bide benim meslek yelken eğitmeni diyor ama o nedemek

  YanıtlaSil
 39. Moto kurye olarak başlamak istiyorum ama maaşı düşükse hiç bulaşmam bu karda kışda

  YanıtlaSil
 40. Popayes Asistan Mudur teklifi geldi.bununla ilgili bütün bildiklerinizi anlatirmisniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Detayları işe başlarsanız öğrenirsiniz,lakin bir tavsiye isterseniz kariyer yapabileceğiniz bir firma,işe başlamanızı tavsiye ederim.

   Sil
 41. Asistan müdür iş tanımı ve maaşı hakkında bilgi alabilir miyim

  YanıtlaSil
 42. Güncel Maaş lar hakkında net bilginiz varmıdır.vardiya müdürü şu sistan mudur şu gibi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,Vardiya müdürü personel giriş-çıkış/haftalık-aylık vardiya sistemlerini kontrol etmektedir.Asistan ise,müdürden sonra gelir ve yetkisi daha geniştir.

   Bu iki iş tanımı hakkında net maaş vermek çok zor.Zira farklı zamlar almış olabilirler.Her iki ihtimaldede 1750-2250 TL arasında bir ücret almaktadır.

   Sil
 43. hemen bir ayda cozdum hamburger wordu ve wofır wordu durumum nasıl sızce erken experliğe gönderirlermi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neden olmasın,biraz daha sabrederseniz olur.

   Sil
 44. Haftada 1 kere kasa arti eksi çıkınca birşey olurmu

  YanıtlaSil
 45. Her gün olmadığı sürece sorun olmayacaktır.

  YanıtlaSil
 46. 8 saat çalışma normalde ama biz 9 saat çalışıyoruz 1 saat mesai olarakmi yazılı acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1 saat yemek ve çay molaları içindir.

   Sil
 47. Merhaba. Ben işe girmeyi düşünüyorum fakat saat sıkıntım var. Sabah en erken 8 akşam en geç 6.30 olması gerekiyor çünkü köyde oturuyorum. Otobüs saatleri dolayısıyla en son otobüs akşam 7'de. Haftalık vardiya değişimi bana uymaz, yine de alırlar mı ? Ve saç sakal konusunda bir kural var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,çalışma saatiniz biraz da mağaza yöneticilerine bağlı.Siz başvurunuzu yapın,personel ihtiyacı acil ise alım yapabilirler.Sakal ve bıyık yasak.

   Sil
 48. Başvuru yaptım part için. Alıncam buyuk ihtimalle. Haftada 32 saat calıscam. Saat ücreti ne kdar olur acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günde 8 saat çakışıyorsun yani 4 gün çalışacaksın günlük 53 lira çalışacaksın

   Sil
 49. İşe gireli 1.5 ay oldu beni sürekli lobiye çıkartıyorlar doğru düzgün bort da çalıştırmıyorlar sanki beni elden ayaktan çekiyorlar gibime geliyorlar beni işten çıkarabilirler mi şu sıralar yeni elemanlar da alındı yoksa yemi elamanları bir kaç hafta sonra lobiye alıp beni borda koyarlar mıdır ki ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz sabretmeniz gerekiyor.Emin olun ileride istediğiniz şekilde daha rahat çalışacaksınız.Perakende sektöründe işler bu şekilde ilerliyor.

   Sil
 50. Yemek molası 30 dakika arkadaşlar iş olarak ekip olarak çalışırsanız eğlenirsiniz ama ben başıma buyruğum derseniz sürekli getir götür ıvır zıvır işlerde çalıştırılırsınız. 6 aydır çalışıyorum 15 broiler da kaldım 1.5 ay bordlarda çalıştım şuan kasadayım expertlik sınavı da kolay eğer 3 ay çalışmışsanız zaten 85 altı almanız imkansız

  YanıtlaSil
 51. bende işe yeni girdim şimdi ise haber bekliyorum hakkımda hayırlı olmasını temenni ediyorum her iş zordur.

  YanıtlaSil
 52. YaŞım 17 başvurdum beni alirlarlarmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başvuru yapın lakin genelde 18 yaş almaya özen gösteriyorlar.

   Sil
 53. 23 yaşındayım evliyim Aşçıyım %46 engelli raporum var fakat orta okul mevzunuyum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başvurunuzu yapın siz.Alınıp alınmamanız firmaya bağlı.

   Sil
 54. moto kurye maaşları ne dir acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asgari ücretten yaklaşık %10 daha fazla olabiliyor.

   Sil
 55. motorcular sadece paketmi götürür yoksa mutfak veyea diğer işlerede karışırmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boş kalındığı zaman yardım etmeniz istenebiliyor.

   Sil
 56. 4 yıllık lisans tarih mezunuyum atanamadım işe başlarken hangi pozisyonda başlıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tecrübeniz yok ise,normal personel olarak başlamanızı tavsiye ederim.Sabrederseniz kariyer yapmanız muhtemel...

   Sil
 57. Part tııme kaç saat ve ne kadar ucretı vardır bıde duyduğum kadarıyla mudur salmıyomus saat geldıgınde bnm xıkmam lzm

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda